Do finałowego koncertu Krajowych Eliminacji 2018 pozostały zaledwie cztery dni. Już w sobotę na scenie TVP wystąpi Gromee oraz Lukas Meijer z utworem Light Me Up. W poprzednim artykule przybliżyliśmy sylwetkę szwedkiego wokalisty. W rozmowie z naszym redaktorem Konradem Zemlikiem Lukas odpowiedział na kilka pytań.

 

Skąd w ogóle pomysł na wzięcie udziału w polskich preselekcjach? Dlaczego nie Szwecja?

Wszystko zaczęło się po premierze Without You. Fani komentowali, że Gromee powinien się zgłosić do konkursu. Nawet ja otrzymałem wiele e-maili, w których proszono mnie, żebym namówił Gromee’go do udziału. Stwierdziliśmy, że będzie to fajne wyzwanie i oto jesteśmy. Nigdy nie myślałem o wystartowaniu w Szwecji, chociaż byłoby świetnie dostać taką szansę. W tym momencie jednak skupiamy się w całości na Polsce.

Jak zareagowałeś, gdy dowiedziałeś się, że wystąpisz w Krajowych Eliminacjach 2018? Co wtedy czułeś?

Byłem bardzo szczęśliwy. Czułem, że to będzie dla mnie nowe wyzwanie. Rozmawiałem z rodziną i przyjaciółmi i oni też są tym bardzo podekscytowani. To fascynujące móc to zrobić z Gromee’m i wszystkimi dookoła. To będzie świetna zabawa!

Interesowałeś się wcześniej Eurowizją? Masz jakąś ulubioną piosenkę?

Tak, zawsze staram się obejrzeć finał. Ciężko jednak wskazać ulubioną piosenkę, bo przez lata było ich tak wiele. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to gdy byłem dzieckiem bardzo podobał mi się występ Danii z Braćmi Olsen. Jeśli się nie mylę, to wygrali konkurs?

Jak idą przygotowania do sobotniego występu? Możesz nam coś zdradzić?

Świetnie! Pracujemy bardzo intensywnie, żeby połączyć wszystkie elementy. Oczywiście, sytuacja jest szczególna, bo ja i Gromee żyjemy w różnych krajach. Ale nasza komunikacja jest bardzo dobra i świetnie nam się współpracuje.

Słuchałeś propozycji swoich konkurentów? Jeśli tak, to czy czujesz się pewny z Light Me Up? Myślisz, że uda Wam się wygrać bilet do Lizbony?

Słuchałem na szybko niektórych piosenek. Obecnie mam bardzo napięty grafik, jednak te piosenki, których posłuchałem pokazują, że w tym roku konkurencja będzie wymagająca. Dobrzy artyści i wspaniałe piosenki. Trudno powiedzieć coś o naszych szansach na wyjazd do Lizbony. Mocno wierzymy w to co robimy i mamy nadzieję, że Polsce się to podoba, a to najważniejsze. Oczywiście chcemy jechać do Lizbony. To byłoby spełnienie marzeń.

A jak się czujesz w związku z ogromnym sukcesem Without You w Polsce?

To absolutnie wspaniałe. Wiedziałem, że piosenka jest dobra, gdy ją tworzyliśmy, ale zawsze pozostaje pewna doza niepewności czy odbiorcy będą czuli to samo. Ale piosenka odniosła sukces i jestem bardzo wdzięczny za to, jak Without You zostało przyjęte w Polsce. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy jej słuchają!

Czy myślisz o kolejnych projektach z Gromee’m? Jakie są Twoje muzyczne plany na przyszłość?

W tym momencie Krajowe Eliminacje są priorytetem. Uwielbiam współpracować z Gromee’m i wszystkimi twórcami piosenek dookoła, dlatego mam nadzieję, że będziemy więcej współpracować w przyszłości.

Czy jest coś co chciałbyś przekazać swoim fanom tutaj w Polsce? Jak chcesz zachęcić ich do głosowania na Ciebie i Gromee’go 3 marca?

Chcę żeby wiedzieli jak bardzo jestem im wdzięczny za przyjęcie mojej osoby i naszej muzyki w Polsce. Jestem w Szwecji i czuję całą miłość i ciepło, które mi dajecie. To jest po prostu wspaniałe! Oczywiście chcę, żeby nasi fani na nas zagłosowali. To będzie wiele dla nas znaczyć. Mamy nadzieję, że muzyka, którą dla Was tworzymy, sprawia, że czujecie coś. To jest dla nas bardzo ważne.

Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi i życzymy sukcesu podczas sobotniego koncertu!

Zdjęcie: gromeeofficial.com