We wczorajszym artykule przedstawiliśmy piątkę młodych artystów i zespołów, które w najbliższą niedzielę zawalczą o prawo do reprezentowania Polski w konkursie Eurowizji dla Dzieci 2017 w Tbilisi. Nadszedł czas, aby napisać o kolejnej piątce i poznać całą stawkę naszych krajowych preselekcji.

Dzisiaj po krótce opiszemy sylwetki następujących młodych artystów:

  • Tomasz Bao Pochodnie
  • Maya&Marcel Tacy Sami
  • WAMWAY Jesteś mym marzeniem
  • Alicja Rega Mój dom
  • Dominika Ptak Anioły

Tomasz Bao Pochodnie

Tomek ma polsko-wietnamskie korzenie. W swojej drugiej ojczyźnie wziął udział w dziecięcej wersji Idola, gdzie zajął ósme miejsce. Selekcyjna piosenka młodego wykonawcy nie została jeszcze w pełni opublikowana, choć według zapowiedzi ma to być bardzo mocna i nowoczesna propozycja.


Maya&Marcel Tacy Sami

Maya Wasserman, jednocześnie współautorka piosenki Tacy Sami, o wyjazd na Eurowizję Junior powalczy w duecie z Marcelem Zawadzkim. Za ich selekcyjną propozycję, oprócz samej Mai odpowiadają Rafał Karasiewicz oraz Aleksandra Potrykus.


WAMWAY Jesteś mym marzeniem

Zespół dobrze znany jest nam z udziału w zeszłorocznym KE Junior. Tym razem zabraknie dziewczęcych wokali, a w niedzielę zaśpiewają KubaLeonMichałMaciej i Bartosz. Są oni uczniami Warsztatowej Akademii Musicalowej. Utwór Jesteś mym marzeniem miał premierę wczoraj wieczorem.


Alicja Rega Mój dom

Alicja jest uczennicą Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Za produkcję jej ballady Mój Dom, jest dyrektorka tejże szkoły – Anna Czenczek. Młoda wokalistka ma na koncie udział w „Małych Gigantach” oraz występy na wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach oraz konkursach.


Dominika Ptak Anioły

Dominika dała się poznać nie tylko dzięki udziałowi w poprzednich selekcjach do Eurowizji Junior. Zaśpiewała także w tym roku Opolu w koncercie Debiuty piosenkę Tak jak wiatr. Była ona najmłodszą uczestniczką tego festiwalu. O wyjazd do Tbilisi powalczy z piosenką Anioły, napisaną przez Dominika „Doniu” Grabowskiego.


Przypominamy, że polskie preselekcje do Eurowizji dla Dzieci 2017 zobaczymy w niedzielę 1 października o godzinie 17:30. Po dwóch godzinach poznamy zwycięzcę i polskiego reprezentanta w Tbilisi. Wzorem zeszłego roku, także tym razem nie zostaną ogłoszone pełne wyniki – dowiemy się jedynie kto został laureatem pierwszego miejsca.

zdjęcie główne: eurovisionworld