Dokładnie tydzień temu Telewizja Polska opublikowała listę finalistów polskich preselekcji do Dziecięcej Eurowizji, która w tym roku odbędzie się w listopadzie w  Tbilisi. O tym kto wystąpi w barwach naszego kraju dowiemy się już w niedzielę, zatem najwyższa pora zapoznać się z sylwetkami pretendentów do wygrania biletu do Gruzji.

Dzisiaj przyjrzymy się pierwszym pięciu artystom i ich utworom:

  • Monika Urbanowicz: Płomień miłości
  • Natalia Wawrzyńczyk: Nie jesteś sam
  • Ula Kowalska: Jestem jaka jestem
  • ASMKi: Pod prąd
  • Staś Kukulski: To co żyje w Nas

Monika Urbanowicz Płomień miłości (Flame of love)

Ta 12-latka jest jednym z najbardziej znanych dzieciaków w stawce. Swoją przygodę w telewizji rozpoczęła 2 lata temu występując wraz z tatą i 6-letnim bratem jako zespół Urbanowicz Band w programie Mam talent. Udało im się przedrzeć przez pierwszy etap eliminacyjny, jednak nie osiągneli potem większego sukcesu. Jakiś czas później Monika, już solo, wystąpiła w innym TVN-owskim show Mali Giganci (w tym samym, z którego znana jest m.in. Olivia Wieczorek – zeszłoroczna reprezentantka Polski), gdzie przebrnęła eliminacje i występowała w drużynie Grzegorza Hyżego. Wokalistka z miejscowości Sztombergi nie tylko śpiewa, lecz także świetnie gra na pianinie, trąbce, saksofonie, a nawet perkusji. Jej utwór Płomień miłości jest na pewno jednym z najbardziej nowoczesnych w stawce i już zyskał sobie sympatię wielu fanów Eurowizji w Polsce. Ostatni refren piosenki wykonywany jest w języku angielskim.


Natalia Wawrzyńczyk Nie jesteś sam

Także tutaj mamy do czynienia z młodą artystką, która posiada już doświadczenie sceniczne i telewizyjne. Natalia wystąpiła bowiem w 9. edycji show Must be the music. Po prostu muzyka,w którym podczas pierwszego etapu zachwyciła jurorów swoim wykonaniem piosenki Franka Sinatry New York, New York. Co ciekawe lublinianka posiada już na swoim koncie własne utwory Głowa pełna dźwięków Dwa światy, jeden czas, który zaśpiewała z Agnieszką Wiechnik, czyli kompozytorką tej eurowizyjnej propozycji.


Ula Kowalska Jestem jaka jestem

Młoda skierniewiczanka nie jest znana szerszej publiczności. Jej największym sukcesem jak dotąd było zdobycie I miejsca na 12. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki i wystąpienie na scenie wspólnie z Natalią Przybysz. W niedzielę na Woronicza wykona piosenkę Jestem jaka jestem, która – jak pisze wykonawczyni – opowiada o jej własnych marzeniach, frustracjach, miłościach i celach. Wiemy, że podczas występu towarzyszyć jej będą dwie tancerki. Czy ta piosenka spodoba się jurorom i widzom zgromadzonym przed telewizorami?


ASMKI Pod prąd

Ten rok w przypadku polskich eliminacji do Dziecięcej Eurowizji jest rokiem powrotów i kolejnych prób wygrania krajowych preselekcji. Po raz drugi, po zeszłorocznym debiucie, swoich sił spróbuje dziewczęcy zespół ASMKI z piosenką Pod prąd. Cztery koleżanki ze studia wokalnego ASM – Amelia Zduńczyk, Anna Kugel, Alicja Armata i Sonja Sadowska – mają już na swoim koncie kilka sukcesów: zwycięstwo na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, II miejsce na festiwalu w Monachium oraz występ w rockowej operze Amazonki i Wikingowie w Teatrze Muzycznym ROMA. Tegoroczna propozycja warszawianek znacznie różni się od tej z ubiegłego roku – tym razem utwór bardziej pasuje do zbuntowanych nastolatek niż małych dziewczynek.


Staś Kukulski To co żyje w Nas

Wbrew pierwszemu wrażeniu i podejrzeniom internautów chłopiec nie ma nic wspólnego ze znaną wokalistką Natalią Kukulską. Staś jednak także mieszka w Warszawie i pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny – jest synem kapelmistrza Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i absolwentki Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz wnuczkiem nauczycielki gry na pianinie i perkusji. Młody artysta ma na swoim koncie prestiżową nagrodę Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Wygraj Sukces. W trakcie koncertu preselekcyjnego wykona utwór To co żyje w Nas.

źródła: echodnia.eu, eska, tvn

zdjęcie główne: eurovisionworld

1 KOMENTARZ