Przed nami najbardziej emocjonujący weekend w tym sezonie eurowizyjnym. W ciągu najbliższych trzech dni poznamy aż siedem konkursowych piosenek wyłonionych drogą eliminacji. Swoich reprezentantów wybiorą: Białorusini, Estończycy, Mołdawianie, Chorwaci, Islandczycy, Rumuni oraz Serbowie. Swoje półfinałowe rozgrywki stoczą również Szwedzi oraz Portugalczycy.

Eurowizja 2020. Co obejrzeć 28 lutego (piątek)?

Białoruś: Eurofest 2020 – finał

Start transmisji: 20:00 TUTAJ

Dwanaście piosenek i tylko jeden bilet do Rotterdamu. Kto zostanie następcą ZENY? Stawkę konkursową otworzy niezliczona weteranka preselekcji – NAPOLI, a zamknie VAL. Show poprowadzą znane nam twarze z Konkursu Piosenki dla Dzieci – Jewgienij Pierlina i Helena Mieraai.

Białoruś dziś wieczorem wybierze reprezentanta! Kto zdobędzie bilet do Rotterdamu?

Serbia: Beovizija 2020 – półfinał I

Start transmisji: 21.00 TUTAJ

W pierwszym z dwóch półfinałów tegorocznej Beoviziji zaprezentuje się 12 wykonawców. Do finału awansuje najlepszych sześć piosenek, które wybiorą widzowie wraz z jury. Tegoroczny konkurs otworzy EJO, a zmagania pierwszego półfinału zakończy występ Igora Simića.

Serbia: czas na półfinały Beoviziji 2020

Eurowizja 2020. Co obejrzeć 29 lutego (sobota)?

Estonia: Eesti Laul 2020 – finał

Start transmisji: 18:30 TUTAJ

Super Sobotę rozpocznie Estonia, gdzie dwunastu uczestników będzie rywalizować o miano reprezentowania kraju podczas Eurowizji w Rotterdamie. O wyjazd stara się min. Laura – reprezentantka Estonii z 2017 roku. Podczas pierwszej części zaprezentuje się cała stawka, z której do Super Finału dostaną się trzy piosenki, a tam głos decydujący mają tylko widzowie.

Estonia: kto wygra Eesti Laul 2020? Przed nami finał

Mołdawia: O melodie pentru Europa 2020 – finał

Start transmisji: 19:00 TUTAJ 

W sobotę wieczorem dowiemy się, kto będzie reprezentować Mołdawię podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji. O bilet do Rotterdamu walczy aż dwudziestu artystów, w tym faworytki Natalia Gordienko i Diana Rotaru oraz była reprezentantka z 2008 roku – Geta Buraclu. O wynikach zdecyduje jury wraz z widzami.

Mołdawia: Dziś finał preselekcji do Eurowizji 2020

Szwecja: Melodifestivalen 2020 – andra chansen

Start transmisji : 20.00 TUTAJ

Czas na ostateczną rozgrywkę przed wielkim finałem, który już za tydzień w ogromnej Friends Arenie. W mieście Eskilstuna zaprezentuje się ósemka wykonawców, którzy będą walczyć w duelach o cztery miejsca w finale. Show tradycyjnie poprowadzi troje prezenterów –  David Sundin, Linnea Henriksson oraz Lina Hedlund.

Melodifestivalen 2020: kto otrzyma drugą szansę?

Chorwacja : Dora 2020 – finał

Start transmisji: 20:05 TUTAJ

Podobnie jak rok temu Chorwaci wybiorą swojego reprezentanta poprzez Dorę, która powróciła po wielu latach nieobecności. Szesnaścioro artystów zaprezentuje nam, wcześniej nikomu nieznane piosenki. O zwycięzcy zdecydują widzowie wraz z jury, a gościem specjalnym będzie zeszłoroczny reprezentant Chorwacji – Roko. Zwycięzca zostanie uhonorowany statuetką.

Chorwacja: dziś wieczorem Dora 2020

Islandia: Söngvakeppnin 2020 – finał

Start transmisji: 20:45 TUTAJ

To już ostatni – finałowy – koncert w ramach tegorocznego Söngvakeppnin. W sobotę wieczorem dowiemy się, kto otrzyma bilet do Rotterdamu. O zwycięstwo zawalczy pięć piosenek, a wśród nich faworyci – Iva oraz Daði & Gagnamagnið, którzy zapewnie spotkają się w Super Finale.

Islandia wybiera swojego reprezentanta już w ten weekend

Serbia: Beovizija 2020 – półfinał II

Start transmisji: 21:00 TUTAJ

W drugim półfinałowym starciu tegorocznej Beoviziji zaprezentuje się ponownie 12 wykonawców. Do finału awansuje najlepszych sześć piosenek, które wybiorą widzowie wraz z jury. Konkurs otworzy LIFT, a zmagania zakończy duet Milany Bujaković & Olivera Popovića.

Serbia: czas na półfinały Beoviziji 2020

Portugalia: Festival da Canção 2020 – półfinał II

Start transmisji: 22:54 TUTAJ

W drugim półfinale tegorocznego Festivalu da Canção zmierzy się ze sobą ósemka artystów. O tym jaka czwórka awansuje do finału zdecydują widzowie wraz z jury. Show poprowadzi duet José Carlos Malato i Sónia Araújo.

Portugalia: w sobotę drugi półfinał Festival da Canção 2020

Eurowizja 2020. Co obejrzeć 1 marca (niedziela)?

Rumunia: Selectia Nacionala 2020

Start transmisji: 20:00 TUTAJ

Po dwóch latach niezbyt zadowalających wyników w Konkursie Piosenki Eurowizji Rumunia zdecydowała o zmianie formatu selekcji. Nadawca rumuński wraz z wytwórnią muzyczną – Global Records wybrali Roxen na reprezentantkę kraju w Rotterdamie. Podczas finału publiczność wraz z jury wybierze utwór, który zaprezentuje w maju na Eurowizji.

Rumunia wybiera utwór dla Roxen!

Serbia: Beovizija 2020 – finał

Start transmisji: 21:00 TUTAJ

W niedzielę wieczorem dowiemy się, kto będzie reprezentować Serbię podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji. O bilet do Rotterdamu walczy dwunastu laureatów dwóch półfinałów.

Beovizija 2020: Serbia wybiera piosenkę do Rotterdamu

Eurowizja 2020. Co wiemy?

Eurowizja 2020 odbędzie się 12, 14 i 16 maja w Rotterdamie. 65. Konkurs Piosenki Eurowizji poprowadzą Jan Smit, Chantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również. Do konkursu po roku przerwy powracają Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra. W 2019 roku Polskę reprezentował zespół Tulia z utworem Fire of Love (Pali się).