Wyczekiwany przez fanów utwór reprezentujący Holandię na jubileuszowym Konkursie Eurowizji poznamy za mniej niż tydzień. Piosenka ma zaskoczyć stylem.

57. reprezentantem Holandii została Trijntje Oosterhuis, popularna wokalistka prezentująca eklektyczny styl z pograniczna jazzu, rocka i  muzyki alternatywnej. Trijntje dobrze zna poprzednich artystów, którzy występowali w  pomarańczowych barwach – Ilse deLange (drugie miejsce w tym roku) zna z The Voice of Holland, w którym obie są jurorkami, zaś z Anouk (9. miejsce w zeszłym roku) przyjaźni się od wielu lat. Ta druga zresztą jest mocno zaangażowana w eurowizyjny projekt. Współtworzyła kompozycję do Wiednia i będzie dbać o odpowiednią oprawę graficzną występu. Anouk jest tak podekscytowana kolejnym eurowizyjnym doświadczeniem, że już zarezerwowała luksusowy hotel dla siebie i Trijntje na czas przed konkursowych prób.

Piosenkę, którą Trijntje wykona poznamy już 11 grudnia około godziny 11:00 podczas radiowej audycji De Gouden Uren (tłum. Złote Godziny). Program rozpocznie się o godzinie 9:00 w drugim programie radia (Radio 2). Program De Gouden Uren jest prowadzony przez wieloletniego komentatora Eurowizji, Daniëla Dekkera.

Anouk i Trijntje zapewniają, że piosenka może być zaskakująca, ponieważ jej stylistyka mocno odbiega od tego, czym wokalistki do tej pory raczyły słuchaczy. Podobne zaskoczenie miało miejsce przed dwoma laty, kiedy energiczna i rockowa Anouk opublikowała wzruszającą, spokojną i filmową balladę Birds.

Źródło: songfestival.nl, songfestivalweblog.nl; fot. ovision.com

1 KOMENTARZ

  1. Fajnie, że tak wcześnie! Widocznie utwór jest już gotowy i dopieszczony, więc po co go trzymać w ukryciu? :). Ciekawe, co to będzie za stylistyka, że mocno odbiega od tego, czym Anouk i Trijntje raczyły do tej pory słuchaczy :).