Czas na drugą część zagranicznych reakcji na polską propozycję, czyli Pali się (Fire of love) zespołu Tulia. Pierwsza odsłona spotkała się z dużym odzewem czytelników, a we wszelakich mediach możemy znaleźć coraz więcej komentarzy, rankingów i przewidywań. Dlatego zapraszamy na część drugą i możliwe, że nie ostatnią!

Podsumujmy najpierw liczby (stan na 30.03.2019)

Wyświetlenia YouTube: eurovision.tv 686 731; TuliaVEVO 1 684 117.

Odtworzenia Spotify: 206 421.

Pozycja w stawkach bukmacherskich zebranych przez portal Eurovisionworld.com:

  • 31. miejsce wśród wszystkich utworów,
  • 12.  miejsce wśród utworów pierwszego półfinału.

Aplikacja MyEurovisionScoreBoard:

  • 30. miejsce wśród wszystkich utworów,
  • 15. miejsce wśród utworów pierwszego półfinału.

Reakcje zagranicznych Youtuberów:

ShadyShae: Hmm czy to jest rock? Bardzo chwytliwy refren, tak, stanowczo rockowy. Przypomina mi to jakąś piosenkę, którą znam. Piękne kobiety widzę! Ten utwór jest naładowany kulturą, tradycją. Wow, piosenka wzbudza we mnie jakieś głębsze uczucia, jest tam co, co mnie dotyka. Dziewczyny są prawdziwymi artystkami. Bardzo podoba mi się ten rockowy bit.

ESCMike: Wow, podoba mi się. Bardzo tradycyjne brzmienie. Podoba mi się, chociaż ogólnie nie wiem, co o tym myśleć. Świetne wstawki gitarowe. Wydaje mi się, że to pozytywna piosenka, chociaż za dużo nie rozumiem. Zaczynało się świetnie, a teraz nie wiem, co się dzieje! Początek brzmiał bardzo zachodnio, potem dołączył się folkowy głos. Nie wiem, co o tym sądzić, ale pewnie muszę przesłuchać jeszcze kilka razy. To na pewno coś wyjątkowego na Eurowizji, coś czego się nie spodziewałem.

Iris: Rebelia, rock – pierwsze skojarzenie tematyczne. Dziewczyny są piękne i wyglądają jak lalki, stojąc na scenie. Nie podoba mi się angielski w tej piosence, wolałabym żeby cały utwór był po polsku. Głosy świetnie się zgrywają, jednak nie mogę się doczekać. jak zabrzmią na żywo i czy będzie równie dobrze. Nie rozumiem, co śpiewają, ale poprzez instrumental i siłę muzyki, wiem o co chodzi. Ciesze się, że Polska w tym roku doda tradycyjnego powiewu podczas konkursu. Oczekuję, że przejdą do finału. Potem wszystko zależy od widzów i od scenicznego przekazu.

LANDMAN: Wow, one są dobre! Tego się nie spodziewałem, ale póki co kocham to! Dziewczyny są bardzo urocze. Nie chcę, żeby to się kończyło, to jest bardzo chwytliwe. Nie mam nic innego do powiedzenia tylko: respekt! Bardzo mi się podoba!

FrenchBaguette: O, to coś innego! To jest piękne w Konkursie Piosenki Eurowizji – że mogę usłyszeć np. polski folk – jest w tym coś niesamowicie pięknego. I one też są piękne. Jestem zakochany w tym utworze, i jestem szczęśliwy że Polska wybrała właśnie takie artystki i utwór. Bardzo dobrze, że śpiewają po polsku – to piękny język. To może być piękna prezentacja sceniczna. I jeszcze raz powtórzę, że jestem szczęśliwy, że Polska wybrała właśnie taki utwór. Myślę, że mają szansę na top 10. Mam nadzieję, że osoba, która robiła prezentację sceniczną podczas Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, zrobi równie coś spektakularnego podczas tegorocznego dorosłego Konkursu. Mam wysokie oczekiwania.

Do tego warto zobaczyć słynne reakcje „twarzą” z kanału Jake’s Face Reacts, które nie wymagają komentarza.

Reakcje zagranicznych mediów na „Pali się (Fire of love)” – część 1

źrodło: Youtube.com

 

1 KOMENTARZ