Photo by: EBU/Andres Putting

Za nami niezwykły wieczór – pierwsze, historyczne zwycięstwo Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018 w Mińsku. Roksana Węgiel z piosenką Anyone I want to be dokonała, zdaniem niektórych, niemożliwego i zdobyła ten prestiżowy tytuł dla Polski.

Chwilę po jej zwycięstwie odbyła się konferencja prasowa w której to padły piękne słowa, pełne radości z wygranej. Zobaczcie sami naszą relację!

Konferencję rozpoczął Jon Ola Sand – producent JESC i ESC. Pogratulował Roksanie oraz całej polskiej ekipie wygranej oraz zdumiewającego wyniku w głosowaniu widzów – oddanych zostało ponad 1,2 mln głosów na naszą reprezentantkę. Podkreślił profesjonalizm i przygotowanie polskiej ekipy w konkursie. Podziękował również białoruskiemu nadawcy oraz całemu zespołowi realizującemu show, za fantastyczną pracę (z tą opinią zgadzamy się całkowicie!)

Następnie pytania zadawali dziennikarze z różnych krajów – pierwsze pytanie zadał polski portal Destination Eurovision – co Roksana ceni sobie najbardziej, z całego udziału w konkursie i jak się czuje po wygranej. Młoda wokalistka odpowiedziała, że cały czas w Mińsku był niesamowity.

„Nie do końca wierzę, że trzymam w ręku te statuetkę. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i nigdy w życiu się tego nie spodziewałam. Dziękuje bardzo!”

Na pytanie komu Roksana dedykuje swoje zwycięstwo – odpowiedziała entuzjastycznie, ze Polsce. Oraz swoim rodzicom, tancerzom, delegacji swojego kraju. Następnie cały polski zespół zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie.

Kolejne pytania dotyczyły Białorusi, jak Roksanie podoba się w Mińsku i co myśli o tym kraju – jak się okazało odczucia naszej wokalistki są bardzo pozytywne, i uwielbia to miejsce. Do domu przywiezie białoruskie czekoladki no i zwycięski mikrofon JESC.

A co Roksana poradziłaby artystom, którzy mają opory przed występowaniem na eurowizyjnej scenie?

„Powiedziałabym, żeby spełniali swoje marzenia, wyznaczyli sobie cel i do niego dążyli. Trzeba włożyć w to naprawdę dużo pracy, ale jeżeli będą o tym marzyć – na pewno się to spełni”

Swoją kolej miał również portal eurowizja.org – Roksana zapytana o pierwszą myśl po wygranej – odpowiedziała, że jeszcze sama w to nie wierzy i jest to dla niej wielki szok i szczęście. Nie zabrakło pytania o najbliższe plany artystki, którymi są kolejno – ciągłe koncertowanie i wydanie swojej pierwszej płyty. Chciałaby i ma nadzieję, że następny Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się właśnie w Polsce, a konkretniej w Warszawie. Trzyma bardzo za to kciuki.

Zapytana o próby i poziom stresu podczas właśnie tego tygodnia, odpowiedziała że był to swego rodzaju pozytywny stres i dobra energia, nawet kiedy wprowadzali drobne zmiany podczas prób na scenie.

A jak Roksana radziła sobie z ostatnimi chwilami podczas ogłoszenia wyników, kiedy to wszystko rozstrzygało się pomiędzy Polską a Francją?

„Naprawdę się nie spodziewałam, że wygramy. Był to dla nas totalny szok. Siedziałyśmy, trzymałyśmy kciuki, ale naprawdę nie spodziewałyśmy się tego co się wydarzyło. Dziękuje całej polskiej ekipie za wsparcie. Jeszcze dzisiaj zaskoczyli mnie informacją, że pod moim teledyskiem na YouTubie są 2 mln wyświetleń.”

Zapytana o dalsze plany na dorosłej Eurowizji, stwierdziła że ma jeszcze na pewno 5 lat aby się nad tym zastanowić, póki co się skupia na Festiwalu w Opolu i Sylwestrze. Na pytanie o innych uczestników, odpowiedziała, że poziom był bardzo wyrównany i wszyscy powinni dostać taką statuetkę.

My się z tym jak najbardziej zgadzamy, gratulujemy jeszcze raz Roksanie Węgiel oraz wszystkim uczestnikom!

A oto kilka zdjęć z konferencji prasowej zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji dla dzieci 2019 – Roksany Węgiel i jej ekipy!

źrodło: własne