Czy i jakie zmiany zaszły w występach uczestników pierwszego półfinału? Jak prezentują się Francja oraz Hiszpania? Czy Samra z Azerbejdżanu poprawiła wokal? Tego dowiecie się z naszej relacji. Zapraszamy na część czwartą.

Oto Estonia (13) i Jüri Pootsmann z utworem Play.  Jedyna rzecz, która do tej pory zmieniła się w estońskiej prezentacji, to okulary, których brakuje na oczach wokalisty. Poza tym jak poprzednio pełna klasa i wizualizacje nawiązujące do gry karcianej. Całość przenosi nas odrobinę w krainę bondowskich filmów.

Na scenie Samra Rahimli z Azerbejdżanu (14) ubrana w białe połyskujące body, za drugim podejściem w złoty prześwitujący kostium podkreślający jej biust. Towarzyszą jej tancerze ubrani w złote kostiumy, w przypadku panów widać ich nagie torsy. Wokalnie jest już lepiej niż ostatnio, jednak nadal nie jest idealnie. Brak zmian w wizualizacjach.

Z mocnymi brzmieniami zaprezentowała się grupa Highway z Czarnogóry (15). Ich występ ma w sobie jeszcze więcej energii niż podczas pierwszej próby. Brak zmian w całości prezentacji.

Brak zmian również w przypadku reprezentantki Islandii (16) Grety Salóme. Podczas jej występu nadal panuje aura tajemniczości, chwila pojawiają się problemy z synchronizacją z pojawiającymi się  wizualizacjami, jednak nie zakłócają one zbytnio przekazu.

2 KOMENTARZE

  1. Estonia-według mnie utwór nie jest nudny.Ma ciekawy, mroczny klimat.Jeśli ja miałbym wybierać, to umieściłbym Estonię w finale.Azerbejdżan- Miracle to dobra piosenka, ale Samra nie potrafi jej dobrze zaśpiewać na żywo.W sumię nie ździwie się, jeśli Azerbejdżan, pierwszy raz nie awansuje do finału.Czarnogóra-nie wiem jak zacząć.Uwielbiam tegoroczną propozycję Czarnogóry.Nie wydaje mi się jednak by Europa była gotowa na tego typu brzmienia.Islandia-największym problemem Islandii jest Rosja, która pewnie zabierze większość głosów oddanych na Islandię, przez fanów tego typu technologii. Dla mnie piosenka OK.

  2. Czarnogóra jest rewelacyjna, trzymam za nią kciuki i żałuję, że nie mamy prawa głosu w I półfinale. Miałabym kogo wspierać SMSami (Rosję, Islandię i Czarnogórę). Występ Grety Salome jest pełen emocji i nie zdziwiłabym się, gdyby Islandia była w top 3.

    Samra nie jest osobą, która dysponuje mocnym wokalem, nie radzi sobie z wymagającym refrenem. Moim zdaniem lepiej wyszłaby na zastąpieniu dwóch tancerzy chórzystkami o silnym wokalu, które pomogłyby udźwignąć jej refren. Poza tym irytuje mnie jej sylabizowanie niektórych fraz i dziwne ruchy związane z mikrofonem. Wcześniej na scenie prezentowała dziwne miny. Prywatnie wydaje się całkiem sympatyczną osobą – widziałam filmik z nią i Lazarevem. Przy quizie wykazała się poczuciem humoru. Wydaje mi się, że Samra nie ma po prostu zbyt dużego obycia ze sceną i powinna troszkę podszlifować swój wokal. Myślę, że gdyby trochę poćwiczyła, to poradziłaby sobie z refrenem, ma potencjał, jej głos przypomina taki nieoszlifowany diament.

    Estonia ma nudną piosenkę, ale dzięki sztuczkom z kartą, potrafi zainteresować widza.