Czy i jakie zmiany zaszły w występach uczestników pierwszego półfinału? Jak prezentują się Francja oraz Hiszpania? Jak zmienił się strój Iry Losco? Tego dowiecie się z naszej relacji. Zapraszamy na część piątą.

Bośnia i Hercegowina (17) jest przedostatnim krajem pierwszego półfinału. Dalal & Deen feat. Ana RucnerJala prezentują ten sam poziom, co podczas pierwszej próby. Dalal tym razem pojawia się w czerwonej sukni z czarnymi złotymi elementami, która może kojarzyć się ze stylem barokowym.

Wizualizacja z twarzą Iry Losco Malty (18) jest teraz o wiele większe i wyświetla się na podłodze, a sama piosenkarka na szczęście pozbyła się swojego nadwymiarowego płaszcza z pierwszych prób i teraz pojawia się z nową sukienką ze złocistym błyszczącą górą (eksponująca jej biust i czarnym dołem z dużym rozcięciem z boku. Największe wrażenie cały czas robią wizualizacje towarzyszące piosenkarce.

Francja

Na scenie po raz pierwszy zaprezentował się reprezentant Francji – Amir z utworem J’ai cherchéSłyszymy wersję odrobinę inną od studyjnej. Wizualizacje przypominają kosmos i gwiazdy. W pewnym momencie kamera skierowana jest na piosenkarza z góry i widzimy jak stoi on na księżycu, który potem rozpada się. Wokalnie poprawnie. Strój prosty: marynarka, czarne spodnie, biała podkoszulka i białe buty.

Hiszpania

Dzisiejszy dzień kończy Barei z Hiszpanii. Jej żywiołowemu Say Yay towarzyszy równie żywiołowy taniec wokalistki. Są również dyskotekowe wizualizacje, które w pewnym momencie gasną, robi się ciemno i widać upadek Barei. Jednak spokojnie, jest on kontrolowany i całkowicie zamierzone. Piosenkarce towarzyszą chórki, a na sam koniec udaje się ona wybiegiem na mniejszą scenę. Ubrana w złotą, błyszczącą sukienkę i charakterystyczne, czarne koturny. Jest energia.

5 KOMENTARZE

  1. Bośnia-Dziwne to jest! Część instrumentalna bardzo dobra, śpiewana nie najlepsza, a już te wstawki z rapem są komiczne.Tak czy inaczej według mnie na +. Pewnie na finał wystarczy. Malta-Chyba trochę przeceniana u bukmacherów. Pomimo że ma ostatni numer, nie ździwie się jeśli nie awansuje do finału. Cały występ jest według mnie przesadzony.Piosenka jest całkiem dobra, ale to może nie wystarczyć w tak mocnym półfinale. Francja-znowu kandydat do wysokiego miejsca. Pewnie nie wygra, choć kto wie… Ja nie jestem fanem tej piosenki.Typowa radiówka, nic więcej. Hiszpania-chyba najbardziej chwytliwa piosenka w tym roku.Jedna z moich ulubionych. Nie wygra, ale w top 10 może być.

    • Moim zdaniem Malta też jest przeceniana – to lepszy kawałek niż poprzedni, z którym pierwotnie miała wystąpić Ira, ale na finał może nie wystarczyć. Z drugiej strony Malta często awansowała z przeciętnymi piosenkami, czym wprawiała mnie w osłupienie. Tak jak awans dziadków z Chorwacji, którzy występowali na Eurowizji kilka lat temu.

  2. Czuję, że pomimo wysokich notowań wśród członków klubów OGAE, Francji nie będzie w top 3. Piosenka Amira jest miła dla ucha, ale nie rewelacyjna. Czegoś jej brakuje – zwłaszcza w występie na żywo. Amir śpiewa ją poprawnie, ale bez większych emocji. Bardziej przemawia do mnie występ Jamali czy Bośni i Hercegowiny.

    Malta chyba jest trochę przeceniana w zakładach bukmacherskich. Ta piosenka nie jest zła, ale odkryciem Eurowizji bym jej nie nazwała. Zaś sam występ nie rzuca na kolana…