Zapraszamy do śledzenia relacji z już szóstego dnia prób. Czy Dania zmieniła coś w swoim występie? Czy Gruzja jest psychodeliczna? Tego dowiecie się z naszej relacji.

Od pierwszej próby duński zespół Lighthouse X nie zmienił absolutnie nic w swoim występie. Na scenie widzimy formację ubraną w nowoczesne, swobodne czarne stroje, bez większych wizualizacji i elementów, które mogłyby na dłużej zatrzymać uwagę odbiorcy. Jedna z prezentacji, którą można potraktować bardziej jako przerywnik między występami.

Teraz całkowite przeciwieństwo Danii, czyli reprezentantka Ukrainy – Jamala, która na scenie pojawiła się w innej kreacji. Długa niebieska suknia z rozcięciem z przody i połyskujące niebieskie spodnie do kompletu. Podobnie jak ostatnim razem, jej występ porusza ogromne emocje. Bardzo przemyślany i dopięty na ostatni guzik.

U Norwegii również zmienił się strój, ale nie Agnete, tylko towarzyszącej jej na scenie tancercki. Biały, krótki kostium, który przeszkadzał w tańcu, zamieniła na czarny, długi. Dzięki temu zabiegowi postać piosenkarki jest jeszcze bardziej wyeksponowana na scenie. Wokalnie dobrze, na miarę możliwości. Wizualizacje pozostały takie same, pojawia się dym.

Co więcej można powiedzieć o występie Gruzji? Jest tak samo psychodeliczny, jak za pierwszym razem. Pozostał efekt lustrzanego odbicia i multiplikowania zespołu oraz zachowano nakładki z filtrami, dzięki czemu uzyskuje różne efekty kolorystyczne, jak na przykład czarno-białe.

Poznaliśmy strój Enedy Tarify startującej w barwach Albanii – jest to złota suknia o kroju syreny. Zlewa się kolorystycznie wizualizacjami na podłodze sceny. Słyszymy wsparcie wokalne od chóry, który towarzyszy wokalistce. Występ podobny do duńskiego – niezapadający w pamięć i, jak zostało to już wspomniane wcześniej, przez zmianę języka na angielski utwór stracił swój klimat.

Ten półfinał kończy energetyczny występ Laury Tesoro z Belgii, która ubrana jest w srebrny, błyszczący kostium. Składa się na niego bluzka, marynarka oraz krótkie spodenki. Osoby towarzyszące jej na scenie są w białych strojach. Laura podczas przechodzenia wybiegiem na mniejsze scenę stara się nawiązać kontakt z publicznością.

2 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję że w tym roku Norwegia w tym roku będzie wysoko! Zdecydowanie mój ulubiony utwór w tym roku.Rzadko się zdarza żeby utwór na Eurowizji wzbudzał we mnie tyle emocji co Icebreaker. Właściwie z tych 6 utworów lubię wszystkie, poza Duńskim. Gruzja jest według mnie bardzo niedoceniana.Jeśli pójdzie dobrze, obstawiam że będzie w finale.