Reprezentanci Gruzji, Nika Koczarow i zespół Young Georgian Lolitaz, zaprezentowali teledyski do pięciu piosenek, spośród których zostanie wybrana ich propozycja na 61. Konkurs Piosenki Eurowizji. 

Prezentacja wszystkich finałowych propozycji odbyła się po programie Komunikatori transmitowanego w pierwszym kanale telewizji GPB. Utwory zostało wybranych przez komisję jurorską spośród ponad stu zgłoszonych kandydatur.

Na liście pięciu piosenek znalazły się utwory:

  • Midnight Gold – autor: Kote Kalandadze
  • Pain in My Heart – autor: Giorgi Sicharulidze
  • Right or Wrong – autor: Sandro Sulakwelidze
  • Sugar and Milk – autor: Gia Iaszwili
  • Weagree. – autor: Nika Koczarow i Waża Marri
W czwartek rozpocznie się dwutygodniowy etap głosowania, w którym widzowie będą mogli oddawać swoje głosy na ulubiony kawałek za pomocą telefonów oraz SMS-ów. Głosowanie potrwa od 4 do 15 lutego, zaś o ostatecznym wyniku zdecydują mnie tylko głosujący, ale także komisja jurorska. Głosy obu stron będą przyznawane w stosunku 50:50, z czego 50% punktów oddadzą jurorzy, a 50% – internauci.
Watch video on YouTube
Watch video on YouTube
Watch video on YouTube
Watch video on YouTube
Watch video on YouTube

Ostateczna decyzja oraz tytuł piosenki, która będzie reprezentowała Gruzję podczas 61. Konkursu Piosenki Eurowizji, zostaną podane 15 lutego w programie Komunikatori.

61. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 10, 12 i 14 maja 2016 roku w Sztokholmie dzięki zwycięstwu Månsa Zelmerlöwa, reprezentanta Szwecji z przebojem „Heroes” w finale zeszłorocznego widowiska.

źródło: 1tv.ge; foto: GPB

1 KOMENTARZ

  1. Wszystkie piosenki gruzińskich lolitek są świetne!!! Żadna z nich nie przyniesie wstydu Gruzji… ani też Europie – wręcz przeciwnie, pokaże, że może jeszcze w tej Europie narodzić się coś fajnego muzycznie. I bez machania prawie gołą pupą i różowymi, lateksowymi strojami… albo smęceniem w stylu „jaką to ja nie jestem eurowizyjną, mega dramatyczną diwą” 🙂 No ale jeśli już miałbym coś wskazać, no to wskazałbym piosenkę pt. „Midnight Gold”. Póki co, ta piosenka zostałaby moim nowym numerem 1 – a każda z pozostałych może zaraz po belgijskiej!