Magdalena Tul, która reprezentowała Polskę podczas 56. Konkursu Piosenki Eurowizji w Düsseldorfie znana jest szerszemu gronu z programu Jaka to melodia. Chociaż format przeszedł w ostatnim czasie spore zmiany i wciąż nie wiadomo, czy artystka pojawi się w nowej edycji popularnego muzycznego show, Magdalena Tul nie spoczywa na laurach. W serwisie YouTube właśnie pojawił się teledysk do jej najnowszego utworu Va Banque

Magdalena Tul rozpoczęła pracę przy programie Jaka to melodia w 2002 roku i była związana z teleturniejem nieprzerwanie do 2018 roku, kiedy to przeszedł on gruntowną zmianę formatu. Wokalistka nie zdradziła co prawda, czy pozostanie w programie bez Roberta Janowskiego, wiadomo natomiast jakie są jej muzyczne plany.

Pierwszego września ukazał się bowiem teledysk do jej nowego utworu Va Banque, który stanowi zapowiedź albumu Mindfulness. Jego premiera planowana jest na jesień tego roku.

Va Banque to ostatni utwór z nowej płyty, ale jako pierwszy doczekał się teledysku. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Olga Czyżykiewicz, która ma na swoim koncie m.in. teledysk do najnowszego singla Sylwii Grzeszczak Libera Dobre myśli. Do współpracy przy nowo powstałym Magdalena Tul zaprosiła Agnieszkę Rylik – wielokrotną mistrzynię Świata i Europy w kick boxingu oraz Karolinę Pilarczyk – dwukrotną mistrzynię Europy w drifcie samochodowym. O utworze i teledysku najlepiej opowiada sama Tul:

„Va Banque czyli wszystko, albo nic, teraz albo nigdy. To miała być zwykła piosenka, ale szybko zrozumiałam, że razem z nią zaczyna się droga do zmiany, zmiany we mnie. Kiedy pracowaliśmy nad teledyskiem rzeczywistość sama zaczęła się odmieniać. Z dnia na dzień coraz bardziej zaczynałam rozumieć prawdziwy sens ukryty w Va Banque. Odbyłam fascynującą podróż w głąb siebie. To tak jakby moja podświadomość wiedziała już co chce przekazać, choć ja sama nie byłam jeszcze tego świadoma i na to gotowa. Dlatego piosenka ta ma dla mnie szczególne znaczenie. To nowy początek, nowa droga i nowe cele. Teraz bardziej niż kiedykolwiek zdaję sobie sprawę z wewnętrznej siły, czerpię satysfakcję z poznawania siebie i rozwijania tego, co decyduje o tym kim będę jutro. Marzy mi się, żeby tym co pozostanie w Waszych głowach była myśl: ‚dam radę, jestem tego wart/warta, a każdy koniec jest początkiem czegoś nowego’. Zaakceptuj i pokochaj człowieka, który w Tobie mieszka, a wtedy zaakceptujesz i pokochasz innych. Spełniaj swoje marzenia, a do tego otwórz się na innych i pomóż im w spełnianiu ich marzeń. Jesteś gotowy!”

Czy zatem Va Banque to zapowiedź nowej ścieżki w karierze muzycznej piosenkarki? Wszystko wskazuje na to, że tak. We wstępie do teledysku można usłyszeć słowa: „Wyważyłam już wszystkie drzwi i okna. Dalej idę sama”. Co przyniosą najbliższe miesiące w karierze Magdaleny Tul? Dowiemy się już niebawem.

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia teledysku do utworu Va Banque:

Źródła: Onet Muzyka, magdalenatul.com
Zdjęcie: magdalenatul.com