Tygodnik „WPROST” co roku publikuje listę 50 najbardziej wpływowych Polaków. Dziś już wiadomo, że na tej liście znajduje się Roksana Węgiel, ubiegłoroczna zwyciężczyni Eurowizji Junior. Triumfatorka z Mińska zajęła w zestawieniu wysokie, 16. miejsce.

W uzasadnieniu opublikowanym na łamach tygodnika „WPROST” czytamy:

Ma 14 lat i już może pochwalić się statusem gwiazdy. Na koncie ma zwycięstwo w „The Voice Kids” oraz wygraną w dziecięcej Eurowizji. Jej największe przeboje na YouTubie mają po kilkanaście milionów wyświetleń, a jej wydana w czerwcu debiutancka płyta szybko zyskała status złotej.

Kim jest Roksana Węgiel?

Roksana Węgiel pochodzi z Jasła. Ma na koncie wygraną w The Voice Kids. Podczas Eurowizji Junior wykonała utwór napisany przez międzynarodowy zespół. Konkursowa piosenka opowiada o marzeniach. Koncept sceniczny, który Roksana zaprezentowała na scenie w Mińsku, polega na pokazaniu dziewczyny otoczonej przez głośny i chaotyczny świat, szukającej swojego miejsca na Ziemi. Tam może być sobą, a nie marionetką w rękach innych. Z formą prezentacji koresponduje tytuł kompozycji Anyone I Want To Be (pol.: Kimkolwiek chcę być).

Piosenka młodej wokalistki została bardzo dobrze przyjęta. Świadczy o tym największa liczba wyświetleń na YouTubie nie tylko spośród konkursowej stawki. Klip do tej pory jest najczęściej odtwarzanym materiałem na oficjalnym kanale Eurowizji Junior. Dziś Roxie ma na koncie debiutancką płytę, oddanych fanów, a na jej koncertach pojawiają się tłumy. Płytę Roksana Węgiel promowały między innymi Anyone I Want To Be oraz Dobrze jest jak jest. Podczas Eurowizji Junior 2019 sprawdzi się w nowej roli. Wystąpi jako konferansjerka i prowadząca wydarzenie obok Idy Nowakowskiej i Aleksandra Sikory.

3 KOMENTARZE

  1. […] Po wygraniu Eurowizji Junior 2018 Roksana Węgiel dość regularnie wydaje nowe piosenki. W sierpniu ukazała się piosenka Live It Up, którą nagrała w duecie z Kristianem Kostowem, zdobywcą drugiego miejsca dla Bułgarii w finale Eurowizji 2017. Wcześniej zaprezentowała singiel Lay Low, który na pewno znajdzie się na reedycji płyty pt. Roxie. Jej działalność muzyczna oraz wpływ na młode pokolenie zostały dostrzeżone przez tygodnik Wprost, który umieścił ją na 16. miejscu listy najbardziej wpływowych Polek. […]