Trwa 4. dzień prób przed tegorocznym Konkursem Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Kilka minut po 12:00 na scenie w Mińsku pojawiła się nasza reprezentantka, Roksana Węgiel. Sprawdźcie, jak jej poszło!

To co wyróżnia polski występ od pierwszych taktów, to niewątpliwie podświetlany wybieg. Będzie to pierwszy element, jaki zobaczą widzowie podczas niedzielnej transmisji. Sama Roksana rozpocznie swoją prezentację na scenie głównej od założenia gogli VR. Choć motyw ten wykorzystywany jest we wszystkich pocztówkach, Polka jako jedyna użyje go podczas wykonania swojego utworu.

Początkowo wszystkie wizualizacje są w kolorach czarnym i białym. Gdy nasza reprezentantka zdejmuje gogle, scena „mieni się milionem barw”. Jak oceniają nasi dziennikarze, oglądający próbę w arenie, wartym podkreślenia jest także pełna synchronizacja tancerzy. Trzeba też dodać, że Roxie czuje się na scenie bardzo pewnie, co dodaje mocy i charakteru całemu występowi.

Wiemy już, że Roksana Węgiel zaprezentuje się w białej długiej sukni przepasanej zielonymi szarfami, które stanowią ważną część całej prezentacji. Ze względu na wykorzystanie tego elementu występ Roksany porównywany jest do kreacji Sertab Erener, która wygrała dorosłą Eurowizję w 2003 roku. Czy przyniesie to szczęście naszej reprezentantce? Tego dowiemy się w niedzielę.

Polska wystąpi jako ostatnia. Już dziś dostępne będzie głosowanie online, za pomocą którego internauci będą mogli oddawać głosy na swoich faworytów.

Foto: oficjalna strona Junior Eurovision Song Contest – www junioreurovision.tv