Eurowizja Junior 2018 - Roksana Węgiel po zwycięstwie. (fot. EBU)

Jest 25 listopada 2018 roku. Eurowizję Junior wygrywa Roksana Węgiel i jako pierwsza Polka przywozi to trofeum do ojczyzny. Nastoletnia piosenkarka zdobywa nie tylko uznanie na arenie międzynarodowej, ale i szeroką rozpoznawalność w kraju. Wygrana w konkursie rodzi kolejne osiągnięcia, zdumiewające jak na tak młody wiek, a jej kariera nabiera zawrotnego tempa. Przypominamy pięć największych sukcesów Roksany Węgiel, które miały miejsce w ostatnim roku.

Choć Roksana Węgiel od początku była jedną z faworytek do zwycięstwa na Eurowizji Junior, niewielu przypuszczało, że to się uda. Artystka miała z pewnością wiele atutów: światową kompozycję, obycie sceniczne oraz ostatnią pozycję startową w koncercie finałowym. Jurorzy w dwudziestu krajach Europy, Azji i Australii przyznali jej „dopiero” siódme miejsce. Pomogli widzowie i internauci, którzy uznali utwór Anyone I Want to Be za najlepszą propozycję podczas konkursu. Dzięki nim zdobyła największą liczbę punktów i wygrała Eurowizję Junior.

Po finale Roksana Węgiel wróciła do kraju i na fali ogromnego zainteresowania mediów skupiła się na wytężonej pracy. W trakcie ostatniego roku w jej życiu wydarzyło się wiele wyjątkowych chwil, a te najważniejsze z punktu widzenia odbiorcy prezentujemy poniżej:

Sylwester Marzeń w Zakopanem

TVP dość szybko ujawniła, że piosenkarka będzie jedną z gwiazd „Sylwestra Marzeń” w Zakopanem. 13-letnia wokalistka jako jedyna z reprezentantek Polski biorących udział w Eurowizji Junior dostąpiła tego zaszczytu. Na największej sylwestrowej scenie w kraju zaprezentowała piosenkę Anyone I Want to Be, a poodczas widowiska wystąpiła u boku gwiazd krajowej i światowej sceny muzycznej, takich jak Dawid Kwiatkowski, Sławomir, Zenon Martyniuk, Margaret, Sylwia Grzeszczak, Natalia Szroeder czy duetu Al Bano i Romina Power.

Debiutancki album Roksana Węgiel

Po „Sylwestrze Marzeń” Roksana Węgiel zabrała się do pracy nad debiutanckim albumem. Na krążku znalazły się znane i docenione certyfikatem złotej płyty single Żyj i Anyone I Want to Be. 12 kwietnia ukazała się premiera utworu Lay Low, będącego zwrotem wokalistki w kierunku nowoczesnych brzmień i bardziej dojrzałego materiału. Niecałe dwa miesiące później na rynku pojawił się debiutancki album, zatytułowany po prostu Roksana Węgiel. Wydawnictwo promowały piosenki Bunt i Dobrze jest, jak jest. W listopadzie ukazała się reedycja albumu zawierająca kolejne nowe kompozycje: Half of My Heart, MVP i True. Artystka przygotowała dla swoich fanów nie lada niespodziankę, wydając teledyski do aż trzech utworów w ciągu zaledwie 10 dni.

Roksana Węgiel idolką nastolatków

Wraz ze wzrostem popularności i rozwojem muzycznej kariery zwiększyło się zainteresowanie reklamodawców Roksaną Węgiel. Wokalistka została najpierw ambasadorką marki St.Right produkującej artykuły szkolne, a w ostatnich miesiącach wzięła udział w kampaniach reklamowych dla największych gigantów w swoich branżach – producenta napojów Fanta i sieci telefonów komórkowych Play.

Roksana Węgiel była również gościem szeregu programów rozrywkowych, takich jak Jaka to melodia?, Familiada, Wykończ to!, Jazdy gwiazdy czy Eska Hit Challenge. Latem wystąpiła na ogólnopolskich festiwalach w Opolu, Sopocie i Zielonej Górze. Wszystko to ugruntowało jej pozycję idolki nastolatków, co docenił tygodnik Wprost, umieszczając Roksanę Węgiel na 16. pozycji rankingu najbardziej wpływowych Polek.

MTV EMA – kolejny międzynarodowy sukces

Szeroka rozpoznawalność w kraju przełożyła się na międzynarodowy sukces Roksany Węgiel. W październiku piosenkarka została nominowana do MTV Europe Music Awards 2019 w kategorii Najlepszy polski wykonawca. Dzięki przychylności internautów pokonała w plebiscycie Dawida Podsiadło, Sarsę, Darię Zawiałow oraz duet Bass Astral x Igo, dzięki czemu 3 listopada w Sewilli odebrała zwycięską statuetkę. Została tym samym jedną z najmłodszych artystek nagrodzonych Europejską Nagrodą Muzyczną MTV i pierwszą uczestniczką Eurowizji dla Dzieci, która tego dokonała.

MTV EMA 2019: Roksana Węgiel najlepszą polską artystką!

https://www.instagram.com/p/B4bGM8wBb8F/

Eurowizja Junior 2019 – podwójna rola

Roksana Węgiel może powiedzieć, że listopad to dla niej wyjątkowy miesiąc. Po wydaniu reedycji albumu Roksana Węgiel podejmie się kolejnego zadania: poprowadzi na żywo finał Eurowizji Junior 2019. Na scenie towarzyszyć jej będą Ida Nowakowska i Aleksander Sikora. Choć to nowe i wymagające wyzwanie, „Roxie” nie ma wątpliwości, że w niedzielę zobaczymy widowisko na wysokim poziomie.