Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018 z piosenką Anyone I want to be. W tym roku młoda wokalistka pojawi się w roli prowadzącej konkursu. Oprócz tego wystąpi podczas przerwy na głosowania ze swoim zwycięskim utworem. Zobacz próbę występu.

Eurowizja Junior 2019. Za nami próba generalna

Właśnie zakończyła się próba generalna Eurowizji Junior 2019. Mogliśmy zaobserwować jak wypadają w roli prowadzących koncertu finałowego będą Aleksander Sikora, Ida Nowakowska oraz Roksana Węgiel. Ta ostatnia wpiera tegorocznych uczestników w green roomie i prowadzi z nimi rozmowy w przerwach pomiędzy występami.

Po raz pierwszy w całości mogliśmy zobaczyć otwarcie oraz występy podczas przerwy na głosowanie. Jednym z nich jest wykonanie utworu Anyone I want to be przez zeszłoroczną zwyciężczynie (zobacz nagranie powyżej). W trakcie próby zostało też przeprowadzone testowe głosowanie, w którym wygrała Hiszpania.

[relacja na żywo] Dziś próba generalna i jurorska!

Eurowizja Junior 2019. Rok Roksany Węgiel

Po wygraniu Eurowizji Junior 2018 Roksana Węgiel dość regularnie wydaje nowe piosenki. Między innymi w sierpniu ukazała się piosenka Live It Upktórą nagrała w duecie z Kristianem Kostowem, zdobywcą drugiego miejsca dla Bułgarii w finale Eurowizji 2017. Wcześniej zaprezentowała singiel Lay Low, który na pewno znajdzie się na reedycji płyty pt. Roxie. Jej działalność muzyczna oraz wpływ na młode pokolenie zostały dostrzeżone przez tygodnik Wprost, który umieścił ją na 16. miejscu listy najbardziej wpływowych Polek.

Eurowizja Junior 2019. Głosowanie 

Finał Eurowizji Junior 2019 odbędzie się w niedzielę, 24 listopada w Arenie Gliwice. O zwycięstwo zawalczą reprezentacje z 19 krajów, w tym Viki Gabor z Polski.

Do niedzieli do godz. 15:59, czyli do momentu rozpoczęcia widowiska, każdy może zdecydować o tegorocznym zwycięzcy Eurowizji Junior 2019. Wystarczy wejść na oficjalną stronę Eurowizji Junior i oddać głos na swoje ulubione piosenki. Więcej informacji, jak to zrobić, znajdziecie w naszym artykule:

Eurowizja Junior 2019: jutro rusza głosowanie internautów