Eurowizja Junior 2018 - Roksana Węgiel po zwycięstwie. (fot. EBU)

Roksana Węgiel przygotowała gratkę dla swoich fanów. Zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 nagrała utwór Teeth z repertuaru młodzieżowego zespołu 5 Seconds of Summer. Cover dostępne jest jedynie w serwisach streamingowych: Spotify, Tidal, Apple Music oraz Deezer.

Roksana Węgiel w utworze Teeth

Choć aktywność wielu artystów jest ograniczona ze względu na epidemię koronawirusa, Roxie po raz kolejny udowadnia, że jak chce, to może. Zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 tym razem nagrała cover piosenki Teeth. Oryginalnie wykonuje go australijska pop-rockowa formacja 5 Seconds of Summer. Istnieje od 2011 roku i tworzy ją czwórka młodych muzyków, będących jednocześnie wokalistami. Jako pierwszy zespół (nie grupa wokalna) osiągnął sukces w postaci trzech albumów studyjnych debiutujących na liście Billboard 200. W ciągu dziewięciu lat kariery szturmem podbili serca fanów na całym świecie. Ich najbardziej popularne single: Heartbreak Girl, Try Hard czy Wherever You Are doczekały się dziesiątek milionów wyświetleń tylko w serwisie YouTube. Pod koniec marca grupa wydała czwarty krążek, na którym znajdziemy numer Teeth. Ten ukazał się już w sierpniu 2019 roku. Promował jeden z najbardziej popularnych seriali dla nastolatków – 13 powodów (13 Reasons Why).

Cover Roksany Węgiel jest częścią projektu Digster Spotlight. To cykl, w którym młodzi polscy artyści prezentują covery największych współczesnych hitów. Swoje propozycje przygotowali wcześniej m.in. Marta Gałuszewska (Krajowe Eliminacje 2018), Lanberry (Krajowe Eliminacje 2017), Patryk Skoczyński (Szansa na Sukces 2020). Częścią akcji są także Marcelina Szlachcic, Zuza Jabłońska, Natalia Zastępa, Michał Szczygieł oraz Carla Fernandes.

Utwór Roxie znajdziecie na najbardziej popularnych platformach do odtwarzania muzyki – Spotify, Tidal, Apple Music oraz Deezer.

Roksana Węgiel – co nowego u wokalistki?

Stary rok Roksana Węgiel zakończyła z przytupem. 31 grudnia wystąpiła na dwóch imprezach sylwestrowych – w Gdańsku i w Zakopanem. Choć młoda piosenkarka zapowiadała, że po Eurowizji Junior 2019 wróci do szkolnych obowiązków, nie zwolniła tempa, kontynuując trasę koncertową. W styczniu wzięła udział w charytatywnym koncercie na rzecz Mai Kapłon, uczestniczki ósmej edycji programu The Voice of Poland. 4 lutego podczas gali Bestsellery Empiku otrzymała platynową płytę za debiutancki album pt. Roksana Węgiel. Następnie została nominowana do nagród Kids’ Choice Awards 2020. W marcu była główną gwiazdą projektu Radia Eska Odwołujemy Zimę. W ramach niego zagrała koncert na Dominikanie. Ostatnio udzielała mini-wywiadu na kanale PopSztos, w którym zdradziła najciekawsze fakty z jej życia. Na profilu znajdziecie również wypowiedzi i występy innych artystów młodego pokolenia, w tym Alicji Szemplińskiej i Viki Gabor.

Źródła: materiały Universal Music Poland, kanał PopSztos w serwisie YouTube, eska.pl, instagram.com