Roksana Węgiel podczas Eurowizji Junior 2018.

Historyczne, pierwsze zwycięstwo Polski w konkursie Eurowizji dla dzieci dawno za nami. Gliwice przygotowują się do organizacji kolejnego, a Roksana Węgiel wybiera się tymczasem do Izraela na finał „dorosłej” Eurowizji 2019.

Przeczytaj, jak reagował internet na zwycięstwo Roksany Węgiel!

Coroczną tradycją finału „Eurovision Song Contest” jest wywiad na scenie ze zwyciężczynią Juniora. Pojawiały się wprawdzie plotki, że tym razem młoda gwiazda także zaśpiewa na scenie.

Okazuje się, że nic się nie zmienia. Potwierdziła to Roksana Węgiel w wywiadzie dla portalu Eska.pl:

Miałam występować jako gość, ale plany się pozmieniały i będę miała tylko wywiad. Nie zależy to od nas, plany pozmieniały się w IzraeluRoksana Węgiel w wywiadzie dla Eska.pl

W Izraelu poznamy także więcej szczegółów Junior Eurovision 2019 w Gliwicach. Wzorem poprzednich lat zostanie zorganizowana konferencja prasowa Telewizji Polskiej (jako organizatora konkursu), na której prawdopodobnie poznamy motyw graficzny i hasło, wokół którego toczyć będzie się tegoroczna rozgrywka.

Zobacz, jak konkurs w Mińsku wygrywała Roksana Węgiel!

Eurowizja 2019 przenosi się z Lizbony do Tel Awiwu, dzięki zwycięstwu Netty z piosenką Toy. W pierwszym półfinale, we wtorek 14 maja 2019 roku, wystąpią polskie reprezentantki – zespół Tulia z piosenką Fire of Love (Pali się). Drugi półfinał będzie miał miejsce dwa dni później – w czwartek, 16 maja. Finał tradycyjnie w sobotę – 18 maja 2019 roku o 21:00.

1 KOMENTARZ