Roksana Węgiel zaskakuje swoich słuchaczy! Cztery dni po wydaniu singla Half of My Heart, odbiegającego stylistyką od dotychczasowego repertuaru, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 wraca do typowych dla siebie brzmień. Posłuchaj utworu Potrafisz.

Kolejna propozycja młodej wokalistki to nowoczesny utwór oparty o mocny beat i udział wielu instrumentów w ścieżce dźwiękowej. Aranżacja jest tym, do czego przyzwyczaiła nas artystka, a sama kompozycja jest spójna z jej dotychczasowym repertuarem. W tekście piosenki Roksana Węgiel przekazuje swoim odbiorcom, by nie poddawali się złym myślom, wierzyli w siebie i zawsze walczyli o marzenia. Zarówno kawałek Potrafisz, jak i Half of My Heart zapowiadają reedycję debiutanckiej płyty pt. Roksana Węgiel. 

Roksana Węgiel wydała nowy singiel. Jak brzmi „Połówka jej serca”?

Roksana Węgiel wydała utwór Potrafisz!

Laureatka Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy wydała w ciągu tygodnia już drugi teledysk. Tym razem za jego realizację odpowiadał Maciej Puczyński. Słowa i muzyka powstały przy współpracy zagranicznych i polskich twórców. Muzykę skomponowali: Clara Mae, Cassandra Stroberg, George Tizzard, Rick Parkhouse i James Birt. Autorami słów jest wymieniona piątka oraz Juliusz Kamil. Piosenkę wyprodukował Red Triangle.

Premiera limitowanej wersji albumu pt. Roksana Węgiel planowana jest na 15 listopada. Na krążku znajdzie się łącznie 17 utworów, w tym dobrze znane piosenki Obiecuję czy Dobrze jest jak jest. Oficjalna track lista zawiera również przebój Anyone I Want to Be, z którą „Roxie” zwyciężyła w finale 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Po wygraniu Eurowizji Junior 2018 Roksana Węgiel dość regularnie wydaje nowe piosenki. W sierpniu ukazała się piosenka Live It Upktórą nagrała w duecie z Kristianem Kostowem, zdobywcą drugiego miejsca dla Bułgarii w finale Eurowizji 2017. Wcześniej zaprezentowała singiel Lay Low, który na pewno znajdzie się na reedycji płyty pt. Roxie. Jej działalność muzyczna oraz wpływ na młode pokolenie zostały dostrzeżone przez tygodnik Wprost, który umieścił ją na 16. miejscu listy najbardziej wpływowych Polek.

24 listopada 2019 roku Roksana Węgiel poprowadzi finał 18. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który odbędzie się w Gliwicach. Współgospodarzami koncertu finałowego będą Aleksander Sikora i Ida Nowakowska. Poniedziałkową galę uroczystego otwarcia konkursu poprowadzi Mateusz Szymkowiak, były członek OGAE Polska. Za płynny przebieg konferencji prasowych odpowiadać będzie Agata Konarska.

1 KOMENTARZ