Roksana Węgiel zaprezentowała piosenkę na Eurowizję Junior 2018!

2
3805

Roksana Węgiel po kilku tygodniach zapowiedzi wreszcie zaprezentowała piosenkę „Anyone I Want to Be”, z którą będzie reprezentować Polskę w 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Jak brzmi polska propozycja na Eurowizję Junior 2018?

13-letnia Roksana Węgiel w ostatnich dniach zapowiadała premierę swojej eurowizyjnej piosenki, publikując na Instagramie fragmenty prób do występu scenicznego. Jak widać na amatorskich nagraniach, z piosenkarką w Mińsku wystąpi kilkuosobowa grupa taneczna.

Wraz z reprezentantką Polski na scenie pojawią się: Ada Gutkowska, Antonina Zając, Maja Śmidowicz, Aleksandra Osińska i Matylda Kucharska. Choreografię stworzyli Tomasz Barański, znany z udziału w programie „Taniec z gwiazdami”, oraz finalistka konkursu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”, Paulina Przestrzelska.

Materiał zza kulis teledysku do piosenki „Anyone I Want to Be” został zaprezentowany kilka dni temu w programie „Pytanie na śniadanie”. Materiał zrealizował reporter Mateusz Szymkowiak, który podawał punkty polskiego jury w finale Eurowizji 2018.

Krótkie fragmenty piosenki narobiły smaka fanom konkursu. Nic dziwnego, że premiera piosenki Anyone I Want to Be była bardzo wyczekiwana przez internautów. Zgodnie z zapowiedziami, Roksana Węgiel zaprezentuje utwór premierowo podczas imprezy Reporter Young. Dziś teledysk do utworu pojawił sie na oficjalnym kanale youtube Eurowizji dla Dzieci.

Kim są autorzy piosenki Roksany Węgiel?

Czy Roksana Węgiel z piosenką Anyone I Want to Be porwie europejską publiczność. Przekonamy się o tym 25 listopada 2018 roku, kiedy zostanie rozegrany finał 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. O zwycięstwo 13-latka zawalczy o 19 innymi uczestnikami Eurowizji Junior 2018.

źródło: dziennik-eurowizyjny.pl, Instagram Roksany Węgiel; fot. prasowe

2 KOMENTARZE

  1. Cieszy pozytywny wydźwięk, swego rodzaju świeżość, nowość tego utworu. Jak i generalnie z tego co można zobaczyć w internetach- pozytywny odbiór. Trzymam więc kciuki i życzę powodzenia!

    Mnie irytuje tylko dziwna konstrukcja utworu. Taka… dołująca. Nie w sensie nastroju, a „schodzeniu” ku „dołom”, zwłaszcza przy końcówkach wersów, refrenie. Zabieg co najmniej nietypowy.

    • No nie wiem czy taki pozytywny odbiór. Widziałem dużo nieprzychylnych opinii, z którymi się zresztą zgadzam.

      Piosenka jest wymyślona i nagrana na kolanie, brzmi jak wersja demo. Zgadzam się z tymi dołami, że to dziwny zabieg. Z drugiej strony, bez nich nie zostałoby z piosenki nic, bo przecież nie ma tu melodii ani niczego innego, co można by zapamiętać. PIosenki w tym roku są ogólnie strasznie słabe, nie pamiętam tak złej edycji JESC.