Roksana Węgiel, Aleksander Sikora i Ida Nowakowska poprowadzą finał Eurowizji Junior 2019. W rozmowie z serwisem Eurowizja.org zdradzili swoje największe atuty, które – ich zdaniem – pomogą im w atrakcyjnej konferansjerce. Czego najbardziej się obawiają? Obejrzyj nasze wideo!

Nazwiska prowadzących finał Eurowizji Junior 2019 poznaliśmy pod koniec sierpnia, miesiąc później ogłoszono, kto poprowadzi ceremonię otwarcia oraz konferencje prasowe. Decyzja Telewizji Polskiej wzbudziła duże zadowolenie wśród eurowizyjnych fanów, którzy niemal jednoznacznie stwierdzili, że Roksana Węgiel, Aleksander Sikora i Ida Nowakowska świetnie poradzą sobie z poprowadzeniem konkursu.

Mamy nagranie występu Roksany Węgiel z finału Eurowizji Junior 2019!

W rozmowie z reporterem Eurowizja.org prowadzący Eurowizji Junior 2019 nie kryli ekscytacji zbliżającym się finałem imprezy. Niemal jednogłośnie przyznali, że nie mogą doczekać się niedzielnego koncertu, by spotkać się z telewidzami z całego świata.

Roksana Węgiel o prowadzeniu finału konkursu Eurowizja Junior 2019

Każdego z prowadzących zapytaliśmy też, jakie są ich największe atuty, które pomogą im w poprowadzeniu finału Eurowizji Junior 2019. Ida Nowakowska stwierdziła, że jej mocną stroną będzie biegła znajomość języka angielskiego. Jak powiedziała nam:

Myślę, że [znajomość] języka angielskiego jest bardzo pomocna, bo całość koncertu prowadzimy po angielsku, a to mój drugi język. Dużo czasu spędziłam w Stanach, od dzieciństwa mam podwójne obywatelstwo. Miło, że ten angielski nagle jest tak przydatny. (śmiech) Do tej pory wszystko prowadziłam po polsku i miło, że teraz mogę się „wyżyć” po angielsku.

Jaki jest największy atut Roksany Węgiel, która podczas finału Eurowizji Junior 2019 zadebiutuje w roli konferansjerki? Czego najbardziej obawia się przed koncertem Aleksander Sikora? Obejrzyj nasz wywiad z prowadzącymi!

fot. JuniorEurovision.tv (Thomas Hanses, EBU)