Po zeszłorocznym skandalu, związanym z niedopuszczeniem Julii do udziału w konkursie na Ukrainie z powodów politycznych, rosyjski nadawca obiecał piosenkarce, że wyśle ją w tym roku do Lizbony. Fani byli sceptyczni, jednak już oficjalnie wiadomo, że 28-letnia artystka faktycznie zostanie reprezentantką Rosji na Eurowizji w Portugalii.

Jak donosi Pierwyj kanał, eurovision.tv oraz media społecznościowe – Julia pojedzie do Lizbony i zostanie 22 reprezentantką Rosji.

https://www.instagram.com/p/BeaxKNiBcEF/?taken-at=1027503223

Piosenkarka rozpoczęła prace nad swoim nowym utworem, gdyż zgodnie z regulaminem konkursu, nie będzie mogła zaprezentować w Lizbonie utworu Flame is Burning, który miał wybrzmieć w Kijowie. Julia planuje wraz ze swoim mężem oraz kompozytorem Alexeyem Taranem napisać dwa utwory i jeden z nich ma wybrać Pierwyj kanał. Artystka jest zdeterminowana i twierdzi, że jest w stanie zaśpiewać w języku angielskim, rosyjskim a nawet po portugalsku. Ponoć docelowy występ ma przypominać ten, który można zobaczyć w klipie wideo do Flame is Burning. Julia jest bardzo podekscytowana, ponieważ nigdy nie była w Portugalii oraz nie widziała oceanu – marzy, żeby się w nim wykąpać. Jest pełna pozytywnej energii i gotowa do pracy.

Kim jest Julia?

Piosenkarka urodziła się 7 kwietnia 1989 roku w mieście Uchta. Wielokrotnie wygrywała wiele konkursów i festiwali muzycznych, zarówno w Rosji, jak i za granicą (np. została laureatką nagrody „Złota Gwiazda Alla”, która jest sygnowana przez Ałłę Pugaczową), została finalistką telewizyjnego projektu muzycznego „Czynnik A” i ostatecznie zajęła w nim 2. miejsce w 2013 roku. Śpiewała podczas ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Soczi w 2014 roku. Julia od dzieciństwa cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, przez co posiada pierwszą grupę niepełnosprawności. Artystka w 2015 roku wystąpiła na Krymie  po roku aneksji tego terytorium do Rosji w sposób bezprawny, co spowodowało, że Ukraina w zeszłym roku zabroniła Julii przekroczyć granicę tego państwa i co spowodowało roczną absencję Rosji w konkursie.

Źródło: esckaz, instagram, Eurovision Song Contest (YouTube)1tv.ru Foto: celebmix