Little Big (youtube)

Właśnie poznaliśmy piosenkę z jaką w Niderlandach zaprezentuje się grupa Little Big. Tym samym znamy już całą stawkę tegorocznej Eurowizji 2020! Czy z piosenką „Uno” zespół zdobędzie serca Europy w czasie 65. Konkursu Piosenki Eurowizji?

Pierwyj Kanał w poniedziałek 2 marca ujawnił, że Rosję w tym roku reprezentować będzie grupa Little Big. To właśnie wtedy grupa Little Big dowiedziała się, że zostanie nowym reprezentantem Rosji. Jak poinformował lider zespołu Prusikin w wywiadzie dla radia Energy, teledysk został nakręcony w dniach 6-8 marca, więc żadna z zasad dotycząca zgłoszenia piosenki do Eurowizji 2020 nie została naruszona, gdyż piosenkę zgłoszono na Eurowizję 9 marca. Jak zapewnili członkowie grupy pomysł na piosenkę powstał już w styczniu bieżącego roku. Jednak dopiero dziś w trakcie programu Vecherniy Urgant (ros. Вечерний Ургант), który notabene na co dzień prowadzi znany z Eurowizji 2009 Iwan Urgant, poznaliśmy tegoroczną piosenkę! W Rotterdamie Little Big wykona piosenkę UNO. Autorami utworu są członkowie zespołu.

Rosja w Eurowizji 2020: kim jest Little Big?

W skład zespołu Little Big utworzonego w 2013 roku w Sankt Petersburgu obecnie wchodzi czterech artystów: główny wokalista Ilja Iljicz Prusikin, DJ, producent dźwiękowy i wokalista wspierający Siergiej (Gokk) Makarow, a także pozostali wokaliści: Sofja Tajurskaja i Anton Lissow. Więcej o zespole, a także o reakcjach mediów na wybór zespołu możecie przeczytać w naszym artykule TUTAJ. Dodatkowo w wywiadzie dla radia Energy i w dzisiejszym wydaniu programu Vecherniy Urgant dowiedzieliśmy się, że na eurowizyjnej scenie wystąpi najprawdopodobniej dodatkowo rozszerzony wariant Little Big o dwóch wokalistów: Fłoridę Czanturiję (ros. Флорида Чантурия) z grupy Leningrad i Jurija Muzyczenko (ros.  Юрий Музыченко) z grupy The Hatters.

Rosja w Eurowizji 2020: historia

Rosja, podobnie jak Polska, uczestniczy w Konkursie Piosenki Eurowizji od 1994 roku. Do tej pory wygrywała tylko raz w 2008 roku dzięki Dimie Biłanowi. Jednak aż ośmiokrotnie od swojego debiutu zajmowała 2. lub 3. miejsce, więc w Rotterdamie będzie chciała liczyć się w walce o najwyższe cele. Ostatnim reprezentantem kraju był Siergiej Łazariew. Z piosenką Scream zajął w Tel Awiwie 3. miejsce (4. miejsce u widzów, 9. miejsce u jury) z dorobkiem 370 punktów w finale.

Eurowizja 2020: co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 12, 14 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan Smit, Chantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również Polska potwierdziła swój udział. i będzie ją reprezentować Alicja Szemplińska z utworem Empires. Do konkursu po roku przerwy powróciła Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.

Źródło: Youtube.com, eurovision.tv, radio Energy, Piervyj Kanal

2 KOMENTARZE