Rosyjski nadawca publiczny ogłosił, iż tegorocznym reprezentantem kraju w 60. Konkursie Eurowizji jest Polina Gagarina. Utwór pt.  „A Million Voices” zabrzmi na scenie eurowizyjnej podczas pierwszego półfinału, dnia 19 maja.

Sprawdziły się doniesienia sprzed kilku dni – tym samym Polina Gagarina będzie bronić barw Rosji w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji. Poniżej zamieszczamy clip  rosyjskiej propozycji A Million Voices. Czy Europa zakocha się w Rosyjskiej kompozycji, która niesie za sobą przesłanie miłości i pokoju? Tego dowiemy się niespełna za 2 miesiące. Sama wokalistka swe zadowolenie z możliwości wystąpienia na międzynarodowej scenie podkreśla słowami „To jest poziom dla mnie. Jestem bardzo zadowolona z reprezentowania mojego kraju w konkursie międzynarodowym tak wysokiej rangi”. „Jest to piosenka o miłości, uczuciu, które sprawia, że warto żyć, oddychać i kontynuować pracę…” – dodaje.

Urodzona 27 marca 1987 roku rosyjska piosenkarka, autorka i kompozytorka, aktorka. Sławę zyskała w 2003 roku jako laureatka oraz zwyciężczyni rosyjskiego wydania „Fabryki Gwiazd 2″.

Pierwsze lata swojego życia Polina spędziła w Grecji. Matka artystki była tancerką zawodową. W Atenach Polina spędziła trzy lata sukcesywnie ucząc się języka greckiego jak i gramatyki. W 1993 roku, po śmierci ojca wraz z matką postanowiła wrócić do Rosji. Pobyt w ojczystym kraju nie trwał długo i już po kilku miesiącach obie wróciły do Aten, gdzie przyszła piosenkarka kontynuowała edukację. Wróciwszy na wakacje do Rosji artystka stanęła przed dokonaniem wyboru – zostać w ojczyźnie i kontynuować tam naukę bądź też wrócić do Aten. Po namowach babci artystka postanowiła zamieszkać z nią w Saratowie. Babcia w pierwszej kolejności zapisała wnuczkę do szkoły muzycznej, gdzie podczas pierwszych przesłuchań Polina wykonać musiała utwór Whitney Houston, który był swojego rodzaju przepustką do dalszej edukacji. W wieku 14 lat piosenkarka chcąc kontynuować edukację wstąpiła do Państwowej szkoły muzycznej.

W 2003 roku, mająca zaledwie 17 lat, Polina trafiła do programu muzycznego „Fabryka Gwiazd 2″, w którym zwycięstwo przyniosło jej współpracę z Maksimem Fadeevem.

W 2005 roku pojawił się debiutancki klip wokalistki do piosenki „Kolybelnaya”. 12 lipca 2007 roku ukazał się jej debiutancki album pt. „Poprosi u Oblakov”, na którym znalazły się takie hity jak „Kolybelnaya”, „Ya Tvoya” czy „Ne Proshchu”. W 2008 roku piosenkarka wspólnymi siłami z drugą zwyciężczynią „Fabryki Gwiazd” nagrała utwór pt. „Komu? Zachem?”, który stał się hitem i przyniósł sławę obu wokalistkom. 11 marca 2010 roku ukazał się drugi album piosenkarki zatytułowany „O Sebe”. Znalazły się na nim takie hity, jak wspomniany z duetu z Dubcową „Komu? Zachem?”, „Lubov pod Solncem” czy „Gde-to Zhivet Lubov”. 11 czerwca podczas rozdania nagród Muz-TV 2010, Polina Gagarina i Irina Dubcova zdobyły zwycięstwo w kategorii Najlepszy Duet. Również w czerwcu tego samego roku artystka zakończyła z wyróżnieniem naukę w Moskiewskim Akademickim Teatrze Artystycznym (MCHAT). 25 maja 2013 w Crocus City Hall odbyło się wręczenie nagród RU.TV, gdzie Polina zdobyła tytuł „Najlepszej Wokalistki”. 7 czerwca 2013 piosenkarka wygrała w kategorii „Przełom Roku” podczas rozdawania nagród Muz-TV.

Piosenkarka obecnie pracuje nad wydaniem trzeciego albumu, którego premiera ukazać ma się niebawem.

 

Źródło: eurovision.tv, youtube.com, fanimuzykirosyjskiej.pl, inf. wł.

Zdjęcie: materiały prasowe

6 KOMENTARZE

  1. Podobno nie powinno się łączyć polityki z Eurowizją, a Rosja świadomie bądź nie, to robi 🙁 Utwór „A Million Voices” traktuje o pokoju wśród ludzi, na całym świecie. Jeśli miałoby to skłonić Pana Putina do zaprzestania tego, co robi, to jestem na TAK. Mimo wszystko współczuję Polinie tych sytuacji, w których zmierzy się chyba z jeszcze większym wygwizdaniem niż zeszłoroczne reprezentantki. Nie da się ukryć, że Europa odbierze piosenkę rosyjską jednoznacznie. Czyż nie jest to hipokryzja ze strony Rosji ? Tak czy siak, trzymam kciuki za Polinę, bo fragment ” A Million Voices” brzmi obiecująco.

    • Ja też obawiam się, że Polina może zostać wygwizdana, bo jednak przesłanie piosenki znacząco różni się od tego, co ma miejsce na Ukrainie. Oczywiście artystka nie ma nic wspólnego z wojną i bezprawiem, ale jej występ może zostać odebrany negatywnie.

    • Gwizdy i buczenie będzie słychać na pewno, chyba że organizatorzy będą przygotowani na to po zeszłorocznej wpadce i wygłuszą je. Wiem, że konkurs ma łączyć itp, ale jak Rosja atakuje inne państwa i zabija niewinnych ludzi a tu mi wyjeżdżają z piosenką o pokoju to samemu chce mi się buczeć i gwizdać do telewizora. Hopokryzja hipokryzją ale nawet oni powinni znać jej granice.

  2. Kolejna rosyjska ballada o pokoju na świecie…Rosja staje się tendencyjna. Polina ma świetny głos, a „A milion voices” zapewne będzie najmocniejszą balladą Eurowizji 2015, nie mogę doczekać się pełnej wersji.