Utwór reprezentanta Rosji – Sergey’a Lazareva poznamy 5 marca podczas wieczornego wydania programu informacyjnego „Vesti v Subbotu” – poinformował wokalista dodając do informacji zwiastun teledysku.

Już 5 marca na kanale Russia 1 podczas audycji programu telewizyjnego „Vesti v Subbotu” premierę mieć będzie propozycja naszych wschodnich sąsiadów do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. Fani rosyjskiego udziału w konkursie z niecierpliwością wyczekują premiery utworu, którym Sergey Lazarev z resztą europy walczyć będzie o zwycięstwo. Po ukazanym w mediach urywku teledysku, spodziewać możemy się  energetycznej piosenki wykonanej przez wokalistę w języku angielskim.

Sergey Lazarev urodził się w kwietniu 1983 roku w Moskwie. Jest rosyjskim piosenkarzem, tancerzem, współzałożycielem i wokalistą zespołu SMASH!! Już w wieku dziesięciu lat rozpoczął naukę aktorstwa i śpiewu, został członkiem dziecięcego zespołu Vladimira Lotkeva. Jako jedenastolatek zaczął śpiewać i występować w spektaklach Teatru Pokrovskiego. Brał udział w wielu dziecięcych konkursach wokalnych – mając lat czternaście zdobył swoją pierwszą nagrodę muzyczną. Był członkiem zespołu dziecięcego Neposedi, gdzie poznał Yulię Volkovą i Lenę Katinę – wokalistki znane z duetu t.A.T.u. , oraz Vlada Topalova z którym w późniejszym czasie założył zespół SMASH!! W 1995 roku wziął udział w Children’s Gold Key –  telewizyjnym show muzycznym, którego został zwycięzcą.  W roku następnym wygrał pierwszą nagrodę w konkursie Bravo Bravissimo organizowanym we Włoszech oraz zaśpiewał z prezydencką orkiestrą prowadzoną przez Pavla Ovsyannikova. Ukończył studia w Moskiewskiej Szkole Teatralno-Artystycznej.

W 2001 roku duet SMASH!! sięgnął po wygraną w konkursie New Wave organizowanym w Jurmali. Pierwszym singlem zespołu był utwór zatytułowany „Belle”. W tym samym roku Lazarev zagrał w musicalu „Romeo i Julia” w Teatrze Pushkinskim, gdzie za rolę Romea nominowany został do otrzymania nagrody „Mewa” za „Najlepszą Scenę Miłosną”. W lutym ukazała się pierwsza płyta studyjna zespołu, zatytułowana „Freeway”. Album uzyskał status złotej płyty za osiągnięcie wyniku ponad miliona sprzedanych kopii w kraju.

https://youtu.be/ilPU2J4LTWk

W 2003 roku piosenkarz zagrał tytułową rolę w spektaklu „Nieskolka dniej iz Żizni” Alyoshy Karamazova, wystawianego w Moskiewskim Akademickim Teatrze Artystycznym im. Antona Czechowa. W roku następnym premierę miał drugi album studyjny SMASH!! zatytułowany „2Nite”. Niedługo później Lazarev opuścił  zespół. Po zejściu na ścieżkę kariery solowej, artysta podpisał kontrakt z wytwórnią muzyczną Style Records. Ponownie wystąpił na deskach Teatru im. Czechowa grając rolę Maxa w spektaklu „Odołżytie Tienora”. W grudniu 2005 roku ukazała się jego debiutancka, solowa płyta pt. „Don’t Be Fake”, której współproducentem był m.in. Brian Rawling (znany ze współpracy z Céline Dion, Enrique Iglesias czy Britney Spears). Pod koniec roku odebrał kolejne teatralne statuetki Czajki za wygraną w kategoriach „Przełom Roku” oraz „Najlepsza Scena Miłosna”.

W roku 2006 Lazarev wydał pierwszy rosyjskojęzyczny utwór pt. „Dazhe esli Ti Uydesh”, odebrał teatralną nagrodę „Kryształowej Turandot” za wygraną w kategorii „Najlepszy Debiut w sezonie 2005-2006” oraz sięgnął po statuetkę dla „Najlepszego Debiutanta” wręczaną przez Muz-TV. Zdobył również MTV Russia Music Awards w kategorii „Najlepszy Artysta”. W latach 2007-2009 był nominowany do Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego rosyjskiego wykonawcy, jednak za każdym razem przegrywał w plebiscycie z Dima Bilanem.

W 2007 roku wziął udział w pierwszej edycji programu Cyrk so Zvezdami (rosyjska wersja formatu Celebrity Circus), którą ostatecznie wygrał. W maju wydał swoją drugą płytę zatytułowaną „TV Show”, która była promowana przez single „Shattered Dreams”, „Everytime” i „Girlfriend”. W tym samym roku ponownie wystartował na festiwalu „Nowa Fala”, w którym zaprezentował własną interpretację przeboju „Earth Song” z repertuaru Michaela Jacksona. Utwór znalazł się na jego płycie zatytułowanej Don’t Be Fake”. W maju odbyła się rosyjska premiera filmu Shrek Trzeci, w której Lazarev użyczył głosu księciu Arturowi.

Chęć przygody z Eurowizją Lazarev zapoczątkował w 2008 roku biorąc udział w krajowych eliminacjach, do których zgłosił utwór „Flyer”. 9 marca wystąpił w finale selekcji i zajął w nim ostatecznie czwarte miejsce. W tym samym roku wokalista zdobył MTV Russia Music Awards w kategorii „Artysta Roku” a także wydał specjalny mini album pt. „London Club Remixes” zawierający piosenkę preselekcyjną oraz remiksy singli „Girlfriend”, „Everytime” i „TV or Radio”.

Wokalista wziął także udział w pierwszej edycji programu Zwiozdy na ldu (rosyjska wersja formatu Dancing on Ice). Jego partnerką była Anastasia Grebenkina, z którą zajął drugie miejsce w finale. W 2010 roku Lazarev użyczył głosu Troyowi Boltonowi w rosyjskiej wersji językowej serii filmów High School Musical. W marcu podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią Sony Music, która pod koniec tego samego miesiąca wydała jego trzecią płytę studyjną zatytułowaną „Electric Touch”. W czerwcu uzyskała ona status złotej płyty w kraju oraz otrzymała tytuł „Albumu Roku” wg Muz-TV. Na krążku znalazły się dwa single – „Instantly” i tytułowy „Electric Touch”, który został umieszczony na oficjalnej ścieżce dźwiękowej rosyjskiej wersji językowej filmu Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu. W lipcu Lazarev nagrał utwór „When You Tell Me That You Love Me” we współpracy z Ani Lorak (ESC 2008), z którą wystąpił w duecie podczas festiwalu „Nowa Fala”. Kilka miesięcy później ukazał się jego pierwszy album kompilacyjny pt. Łuczszyje Piesni, na którym znalazły się m.in. najpopularniejsze utwory z poprzednich płyt piosenkarza. Jesienią wziął udział w programie Upiór w Operze, w którym zajął drugie miejsce oraz otrzymał „Nagrodę Publiczności” dzięki zdobyciu największego poparcia telewidzów.

W latach 2011-2012 zasiadał w jury programu tanecznego Majdan’s, zagrał postać Jean-François Milleta w spektaklu Talented and Dead”. W grudniu 2012 premierę miała jego czwarta studyjna płyta zatytułowana LAZAREV. Na krążku znalazły się single „Stumblin”, „7 Slozy w mojom sierdce Wonders”, „Take It Off” oraz „Moscow to California”, który piosenkarz nagrał we współpracy z Eduardem „M.E.G.” Magajewem i Timurem „Timatim” Junusowem.

Rok później światło dzienne ujrzał jego nowy singiel „Cure Thunder”, który nagrał we współpracy z amerykańskim producentem T-Painem. W marcu 2014 roku zaprezentował klip do swojej nowej piosenki „Take It Off”, zaś w kwietniu zagrał w spektaklu „Wesele Figara” w Teatrze Puszkina. W lipcu wydał mini album Alcosong/Stumblin zawierający remiksy tytułowych utworów. Od 23 czerwca do 25 sierpnia brał udział w programie krajowej wersji formatu The Ultimate Entertainer, w którym zajął trzecie miejsce. Pod koniec września ukazała się rosyjskojęzyczna wersja singla „7 Wonders”. W tym samym czasie nagrał piosenkę pt. „W Samoe Serdce”, z którą w październiku wygrał program rozrywkowy HiT.

Od maja do czerwca 2014 roku był jednym z mentorów w czwartej edycji programu Holos Krajiny, będącego ukraińską wersją formatu The Voice. W listopadzie otrzymał statuetkę Złotego Gramofonu za wygraną w kategorii „Piosenka Roku”, którą został utwór „W Samoe Serdce”. W następnym miesiącu premierę miał jego pierwszy film dokumentalny zatytułowany „Live in Moscow”, na którym znalazł się zapis koncertu piosenkarza zagranego w moskiewskiej hali „Olimpijskij” w ramach promocji płyty pt. LAZAREV. Trasa koncertowa, którą zagrał w sześćdziesięciu miastach, uzyskała tytuł „Najlepszego Koncertowego Spektaklu Roku” przyznawanego przez Muz-TV.

W lutym 2015 roku ukazał się jego nowy singiel zatytułowany „Viesna”  a w kwietniu ukazała się rosyjskojęzyczna płyta kompilacyjna The Best, która została wydana z okazji dziesięciolecia działalności artystycznej Lazareva. Kilka miesięcy później owa płyta wydana została także w angielskiej wersji językowej. W maju został okrzyknięty „Najbardziej Stylowym Mężczyzną” według redakcji magazynu Hello!. W listopadzie otrzymał nagrodę od stacji Russian Music Box za wygraną w kategorii „Piosenkarz Roku” oraz statuetkę Złotego Gramofonu za „Piosenkę Roku”, którą został utwór „7 Wonders”. W tym samym roku wokalista został prowadzącym program taneczny Tańcz! w parze z Ekateriną Varnavą. W grudniu odebrał Rosyjską Nagrodę Muzyczną „Owacyje” za wygraną w kategorii „Piosenkarz Roku”. W trakcie gali potwierdził, że będzie reprezentował Rosję w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Sztokholmie w maju 2016 roku.

źródła: wikipedia.org, youtube.com, własne, fot.: sergeylazarev.ru

2 KOMENTARZE

  1. Myślę, że to, co widzimy na tym kilkunastosekundowym video, nie ma nic wspólnego z muzyką wykorzystaną w piosence Siergieja. To może być fragment teledysku z zupełnie inną ścieżką dźwiękową. W ogóle czuję, że Łazariew nas pozytywnie zaskoczy. Będę czekała na oficjalną premierę utworu:)