Siergiej Łazariew wystąpi w Tel Awiwie z piosenką Scream. Rosyjski nadawca opublikował konkursowy utwór dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego. Na ten moment Rosja jest głównym faworytem bukmacherów do zwycięstwa w tegorocznej Eurowizji.

Siergiej Łazariew powraca na Eurowizję!

Siergiej Łazariew reprezentował na Eurowizji swój kraj przed trzema laty z utworem You Are The Only One, kiedy to zajął ostatecznie trzecie miejsce, zdobywając jednocześnie najwięcej głosów publiczności. Już wtedy typowany był do wygranej, dzięki niekonwencjonalnej prezentacji scenicznej, wykorzystującej najnowszą technologię obrazu. Czy i tym razem rosyjski wokalista zaskoczy nas wyjątkowym prezentacją sceniczną i powalczy o Grand Prix Konkursu w Izraelu?

Co wiemy o piosence?

Autorami piosenki  „Scream” są Dimitris Kondopulos oraz Filipp Kirkorow, a także Sharon Vaughn. Kondopulos stał nie tyko za poprzednią piosenką Łazariewa, ale też razem z Kirkorowem odpowiadał za propozycji Białorusi z 2007 roku, Ukrainy z 2008 roku, czy Rosji z 2014 roku. Kirkorow reprezentował Rosję w 1995 roku oraz jest wielokrotnym producentem eurowizyjnych piosenek. W zeszłym roku stał za propozycją z Mołdawii i grupą DoReDo. Sharon Vaughn to wielokrotna autorka piosenek selekcyjnych szczególnie w krajach nordyckich.

Za prezentację sceniczną do rosyjskiej propozycji, tak jak w 2016 roku, odpowiadać będzie Fokas Evangelinos.

Siergiej Łazariew (Sergey Lazarev) – kto to?

Siergiej Łazariew swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 2001 roku, zakładając wraz z Władem Topałowem grupę SMASH. Dwójka młodych artystów została zauważona i doceniona już w 2002 roku, wygrywając konkurs muzyczny Nowa Fala, który odbył się w Jurmale. Siergiej Łazariew wraz z Władem Topałowem wykonał wówczas utwór Belle, który pochodzi z musicalu Notre Dame Paris. W 2004 roku drogi artystów się rozeszły, a każdy z nich rozpoczął karierę solową.

Pierwszy solowy album Siergieja Łazariewa, zatytułowany Don’t Be Fake, miał swoją premierę w 2005 roku. W 2007 roku ukazał się drugi pt. TV Show, natomiast w 2010 roku – trzeci, pt. Electric Touch. W 2012 roku fani doczekali się kolejnej płyty, a w 2015 roku – aż dwóch nowych wydawnictw, anglo- i rosyjskojęzycznego. Miały one na celu uczcić 10-lecie pracy artystycznej gwiazdora. Pod koniec 2017 roku Siergiej Łazariew wydał kolejny krążek pt. W Epicentre. W zeszłym roku w dniu swoich urodzin wypuścił na serwisach streamingowych anglojęzyczną wersję płyty, pt. The One.

Siergiej Łazariew jest nie tylko popularnym piosenkarzem, ale też aktorem grającym na co dzień w moskiewskim teatrze. Jego trasy koncertowe od lat przyciągają tłumy. Prywatnie piosenkarz jest ojcem kilkuletniego Nikity, którego istnienie starał się jak najdłużej utrzymać w tajemnicy. Niestety, ta sztuka się nie powiodła, dziennikarze przyłapali go w moskiewskiej cerkwi, w której pragnął ochrzcić dziecko. Artysta stara się chronić swoją prywatność i dba o dobry wizerunek.

Rosja na Eurowizji

Rosja zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji dokładnie 25 lat temu. Pierwszą reprezentantką tego kraju została Judif, która z piosenką Wiecznyj strannik wyśpiewała dziewiąte miejsce. W kolejnych latach w rosyjskich barwach startowali czołowi artyści lokalnego rynku: Ałła Pugaczowa, Filip Kirkorow, Alsou, t.A.T.u, Serebro czy Polina Gagarina. W 2009 roku Eurowizja odbyła się w Moskwie dzięki zwycięstwu Dimy Bilana w roku poprzednim.

1 KOMENTARZ