Show KTO? w przygotowaniu

Chociaż wielu fanów Eurowizji najchętniej nie pozwoliłoby Rosji na udział w przyszłorocznym konkursie (pisaliśmy o tym TUTAJ) to kraj wcale nie zamierza opuszczać europejskiej imprezy muzycznej, a wręcz przeciwnie, już rozpoczął przygotowania przed Kopenhagą. Telewizja rosyjska postanowiła powrócić do formatu preselekcji publicznych, tym razem pod nazwą KTO?.

Zgłoszenia przyjmowane będą we wrześniu i październiku, a specjalna komisja wyłoni najlepsze 25 utworów, które zaprezentowane zostaną w wielkim finale. O zwycięzcy zadecydują widzowie i jurorzy. Co ciekawe, zrobią to już 31 grudnia, bowiem na Noc Sylwestrową zaplanowano finał preselekcji do Eurowizji 2014.

Jak to zazwyczaj bywa, regulamin preselekcji rosyjskich jest dość niejasny i już teraz doprowadził do kilku nieścisłości. Materiały prasowe dołączone do oficjalnego regulaminu podają, że zwycięzcę wybiorą tylko widzowie, a finalistów poznać mamy już w listopadzie – telewizja planuje przygotowanie dwumiesięcznego bloku emisji poświęconych konkursantom. Inne źródła podają z kolei, że show KTO? wyłoni tylko reprezentanta, ale nie utwór na Eurowizję w Kopenhadze. Prawdopodobnie niedługo nadawca wyjaśni te wątpliwości.

(mb)

Źródło: ESCkaz.com, Russia.tv, fot. Russia.tv