Rosja to jeden z tych krajów, który do dnia dzisiejszego milczy w sprawie wyboru reprezentanta na jubileuszowy, 60. Konkurs Piosenki Eurowizji. Jednakże od kilku dni fanów w całej Europie elektryzuje informacja na temat domniemanej propozycji jaką opublikował Sergey Lazarev.

Sergey Lazarev, to bardzo popularna postać na giełdzie nazwisk eurowizyjnych. Od wielu lat marzenia fanów w całej Europie skupiają się wokół niego. W tym roku jest podobnie, chociaż tym razem z dużo większym naciskiem i nadziejami, ponieważ wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to on będzie reprezentował Rosję podczas 60. Konkursu Piosenki Eurowizji w Wiedniu.

Breaking away, to 3-minutowy utwór, napisany przez Dimitrisa Kontopoulousa (kompozytora m.in. Shady lady, Hold me, Shine), utrzymany w eurowizyjnej stylistyce. Został on również wydany w kilku krajach Europy (m.in. w Grecji czy na Cyprze), gdzie został bardzo dobrze odebrany przez publiczność. Tych kilka faktów może napawać nas nadzieją, jednakże sam Lazarev, jak i rosyjska telewizja nie komentują tych rewelacji. Czas pokaże, czy przyjdzie nam w końcu podziwiać na scenie bożyszcza rosyjskich nastolatek.

Do utworu powstaje teledysk. Utrzymany będzie w wakacyjnym i greckim klimacie. W nagraniach wzięła udział popularna aktorka filmowa, której niebywałym sukcesem było zagranie roli dziewczyny Bonda w filmie Skyfall – Tonia Sotiropoulou. Premiera klipu nastąpi wkrótce.

Piosenki można posłuchać TUTAJ

Źródło: esctoday.com

Zdjęcie: eurovision.tv

1 KOMENTARZ

  1. Piosenka bardzo fajna… ale co to znaczy – te wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazujące, że to będzie utwór Rosji na ESC? 🙂 Czy to czasem nie zwykłe plotki i napędzanie tematu przez tych, którzy bardzo by chcieli tego pana na ESC? 🙂 No ale ja cieszyłbym się z obecności tej piosenki na ESC… ponieważ podoba mi się. Dodatkowo, te greckie związki są dla mnie, jako dla miłośnika Grecji, dodatkowym plusem :), choć oczywiście w kontekście samego utworu nie ma to większego znaczenia :).