Roxen będzie reprezentować Rumunię na Eurowizji 2020. (fot. TVR)

Właśnie poznaliśmy pięć piosenek, które już 1 marca w finale Selectia Nationala będą walczyły o miano utworu – reprezentanta Rumunii na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie.

W tym roku selekcje rumuńskie miały zupełnie inny wymiar niż zwykle. Telewizja TVR podjęła współpracę z wytwórnią Global Records. Spośród wykonawców wydających swoją twórczość w tej właśnie wytwórni wybrano wewnętrznie reprezentantkę Rumunii. Została nią młodziutka Roxen. Co prawda na razie wokalistka może pochwalić się dość niewielkim dorobkiem artystycznym (wydała jak do tej pory dwa single – You don’t love me z producentem Sickotoy i solowo Ce-ti canta dragostea) ale już zdobyła sporą popularność co znakomicie rokuje na przyszłość!

Rumunia: Roxen jedzie do Rotterdamu!

Dziś poznaliśmy utwory, które Roxen zaśpiewa w finale rumuńskich preselekcji. Oto one:

1. Alcohol you (Ionut Armas / Breyan Isaac / Viky Red)

2. Beautiful disaster (Julie Frost / Breyan Isaac / Alex Cotoi)

3. Colors (Julie Frost / Breyan Isaac / Alex Cotoi)

4. Cherry red (Theea Miculescu / Sebastian Barac / Marcel Botezan / Costel Dominteanu)

5. Storm (Minelli / Viky Red)

Który z powyższych utworów będzie reprezentował Rumunię w Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie? Tego dowiemy sie już 1 marca, gdy odbędzie się finał selekcji. Ostateczna decyzja należeć będzie do widzów i jurorów. Na chwilę obecną wiemy, że preselekcje poprowadzą Elena Gheorghe (ESC 2009, Rumunia) i Connect-R (ESC 2006, Mołdawia)
Źródło: escbubble.com
Foto: tvr.ro