W niedzielę, 10 lutego poznamy ostatnich finalistów Selecția Națională 2019! Wśród kandydatów wielu debiutantów i nie tylko. Innym słowem: to będzie interesujący wieczór.

W finale są już Bella Santiago, Trooper, Teodora Dinu, Dya & Lucian Colareza, Claudiu Mirea oraz – dzięki widzom – Vaida. Po dwutygodniowej przerwie czas na kolejne decyzje jurorów i telewidzów.

W tym półfinale zmierzą się:

 1. 2 Gents – Ielele
 2. Georgy – Tears
 3. Olivier Kaye – Right Now
 4. Xonia – Discrete
 5. TMW – Make Me Your Man
 6. Johnny Bădulescu – Give Up Now
 7. Echoes – High Heels On
 8. Aldo Blaga – Your Journey
 9. Letiţia Moisescu & Sensibil Balkan – D A I N A
 10. Laura Bretan – Dear Father
 11. Ester Peony – On a Sunday
 12. Linda Teodosiu – Renegades

Xandra, która miała zaprezentować utwór Independent, zrezygnowała z udziału w selekcjach.

Więcej na temat półfinalistów przeczytasz tutaj:

Oto półfinaliści Selecţia Naţională 2019 – cz. 2

Tak jak w poprzednim półfinale – również i tym razem jury w składzie Adi Cristescu, Mihai Georgescu (Miţă), Crina Mardare, Andy Platon oraz Mugurel Vrabete będzie decydowało, kto tego wieczoru zaprezentował się najlepiej. Oni mogą (ale nie muszą) przepuścić pięciu wykonawców do finału. Po zakończeniu występów każdy z artystów otrzyma kopertę z ostatecznym werdyktem jurorów. Na znak prowadzących rozpocznie się głosowanie, które będzie trwało 30 minut dotyczące tylko i wyłącznie na kandydatów, którzy nie otrzymali wystarczającej aprobaty panelu jurorskiego.

Gośćmi półfinałowego odcinka będą Alessandro Canino wraz z Hit Italy oraz grupa taneczna Unique. Tancerze otworzą zmagania w Aradzie, zaś Włoch który ma na koncie siedem albumów uświetni swoim recitalem niedzielny wieczór.

Koncert poprowadzą konferansjerzy Cerbul de Aur, czyli Aurelian Temisan oraz Ilinca Avram. Transmisja z Aradu rozpoczyna się o 20:00 (czasu polskiego) i będzie ją można śledzić na kanałach telewizji TVR 1, TVR International, TVR i TVR + Mołdawia oraz w internecie, na stronie TVRplus TUTAJ lub TUTAJ.

Źródło: eurovision.tvr.ro, inf. własne