Roxen będzie reprezentować Rumunię na ESC 2020 (fot. TVR)

Już dziś czeka nas finał rumuńskich preselekcji Selectia Nationala. Podczas niego dowiemy się, który z pięciu utworów w wykonaniu wybranej  wewnętrznie Roxen będzie reprezentował Rumunię na tegorocznej Eurowizji.

Po dwóch latach niezbyt zadowalających wyników w Konkursie Piosenki Eurowizji Rumunia zdecydowała o zmianie formatu selekcji. Nadawca rumuński, telewizja TVR zaprosiła do współpracy jedną z największych wytwórni w kraju – Global Records. Spośród wykonawców wydających swoją twórczość właśnie w tej wytwórni na reprezentantkę kraju na tegorocznej Eurowizji wybrano Roxen. Następnie zorganizowano obóz muzyczny w trakcie którego rumuńscy kompozytorzy i producenci zajęli się tworzeniem kompozycji dla młodej wokalistki. 21 lutego zaprezentowano pięć piosenek, spośród których zostanie wybrana jedna, która wybrzmi na scenie w Rotterdamie.

Rumunia: Roxen jedzie do Rotterdamu!

Podczas finału Selectia Nationala usłyszymy następujące piosenki:

1. Alcohol You (Ionut Armas / Breyan Isaac / Viky Red)

2. Beautiful disaster (Julie Frost / Breyan Isaac / Alex Cotoi)

3. Colors (Julie Frost / Breyan Isaac / Alex Cotoi)

4. Cherry Red (Theea Miculescu / Sebastian Barac / Marcel Botezan / Costel Dominteanu)

5. Storm (Minelli / Viky Red)

Zwycięski utwór wybiorą jurorzy i widzowie, w proporcji 50:50. Finałowy koncert poprowadzą Elena Gheorghe (reprezentantka Rumunii na Eurowizji 2009) oraz Connect-R (wraz z Arsenium i Natalią Gordienko reprezentował Mołdawię na ESC 2006). Gościem specjalnym będzie zwyciężczyni Eurowizji 2012 – Loreen. Transmisja w niedzielę, 1.03 o godzinie 20:00 czasu polskiego w telewizji TVR lub online TUTAJ.