Zwycięzcą preselekcji narodowych Białorusi przed Eurowizją dla Dzieci został bohater ukraińskiego talent-show. Zdobył maksymalne noty od jury i od widzów.

Ruslan Aslanov będzie nowym reprezentantem Białorusi, która jest niekwestionowanym mocarstwem Eurowizji dla Dzieci, gdyż startuje w konkursie od samego początku i w całej historii JESC zdobyła łącznie najwięcej punktów, dwa razy wygrywając i raz organizując całą imprezę. Wokalista z regionu mińskiego wykona w Sofii utwór „Volshebstvo (Magia)” – jest to silna i dobrze wyprodukowana ballada. Chociaż każdy z finalistów starał się, by jego występ został zauważony i doceniony, to jednak prezentacja Ruslana, chociaż prosta, przebiła propozycje konkurentów m.in. z powodu hologramów i dobrze dopasowanych wizualizacji. Prawdopodobnie za sukcesem wokalisty stoi ekipa profesjonalistów, gdyż Aslanov to zwycięzca ukraińskiego show „The Voice. Kids. 2015”, który swoim zasięgiem objął też utalentowane dzieci z Białorusi. Zapewne popularność zdobyta w programie pomogła Ruslanowi zdobyć dziś wieczorem ponad 5 tys. głosów widzów, czym zdecydowanie rozłożył konkurencję na łopatki. Z werdyktem jury zgodzili się jurorzy, który również dali 12 punktów balladzie „Volshebstvo”. Drugie miejsce zgarnęła dziecięca formacja Neskuchnyi Vozrast (14 punktów), a trzecie Mariya Novik (14 punktów). Zwycięski występ obejrzeć można poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=zErZq5qHzGg

To nie koniec emocji! Już w sobotę o 17:30 śledzić będzie można transmisję internetową z finału narodowego Ukrainy, gdzie o wyjazd do Bułgarii walczy 14 kandydatów. Do tej pory Eurowizja dla Dzieci 2015 ma 15 uczestniczących krajów. Ostatnio na udział zdecydowała się Serbia. Czekamy na decyzje San Marino, Australii i Szwecji, a fani liczą też na niespodzianki, zwłaszcza powrót Hiszpanii lub debiut Niemiec.

Źródło: Belarus 24, TVR.by, fot: TVR.by