Jak przed rokiem, internauci mogą oddawać głosy na ulubione piosenki biorące udział w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018. Pierwsza faza głosowania rozpocznie się dziś o 2000, a zakończy tuż przed finałem, w niedzielę o 1559.

O 2000 czasu polskiego (CET) na oficjalnej platformie internetowej JuniorEurovision.tv rozpocznie się głosowanie internautów na najlepszą piosenkę w konkursie Eurowizji dla Dzieci. Podzielone jest ono na dwie części. Pierwsza z nich zakończy się na chwilę przed startem koncertu finałowego, w niedzielę o 1559. Druga zacznie się podczas finału na żywo, po występach wszystkich finalistów, i trwać będzie 15 minut.

INSTRUKCJA GŁOSOWANIA:

  1. Wejdź na stronę vote.junioreurovision.tv/ (start 23 listopada, godz. 2000). Z menu możesz wybrać język – dostępny jest język polski.
  2. Obejrzyj skrót wszystkich występów nagranych podczas prób.
  3. Opcjonalnie możesz później zobaczyć dłuższe (1-minutowe) fragmenty wybranych piosenek lub przejść do głosowania.
  4. Zaznacz od trzech do pięciu dowolnych piosenek.
  5. Kliknij POTWIERDŹ SWOJE GŁOSY i wpisz wynik prostego działania matematycznego.

Z jednego komputera (jednej przeglądarki internetowej) można zagłosować w sumie 2 razy: podczas I tury głosowania (od 23.11, 2000 do 25.11, 1559) oraz później, w trakcie finału Eurowizji Junior 2018. O starcie II tury prowadzący konkurs poinformują podczas transmisji na żywo. Wówczas na wsparcie swoich faworytów będziemy mieć 15 minut.

Dozwolone jest głosowanie na artystów z własnego kraju, zatem Polacy oficjalnie mogą wspomagać również Roksanę Węgiel. Łącznie należy jednak zagłosować na co najmniej 3, a maksymalnie na 5 propozycji.

Punkty od jury i głosy internautów

O zwycięstwie zadecydują łączone głosy internautów oraz jury z poszczególnych państw. Głosy jury zostaną przedstawione podczas łączenia na żywo z delegacjami z uczestniczących krajów.

Każdy skład sędziowski (a będzie ich łącznie 20) przyzna punkty w skali eurowizyjnej dziesięciu piosenkom: 12 pkt. otrzyma najlepsza z nich, 10 pkt. zdobędzie utwór z 2. miejsca, 8 pkt. występ zajmujący w rankingu jury pozycję 3., a następne kolejno od 7 do 1 pkt.

20 delegacji jury przyzna łącznie 1160 pkt. (1+…+8+10+12=58, 58*20=1160). Punkty od internautów zostaną następnie dodane z odzwierciedleniem ich procentowego rozkładu. Jeśli któryś z utworów otrzyma 10% głosów internautów, to zostanie to przeliczone na 116 pkt. (10% z 1160 pkt.).

Kto dostanie Wasze głosy?

Źródła: junioreurovision.tv, fot: screen video z kanału YouTube Junior Eurovision Song Contest.

Poprzedni artykułRoksana Węgiel na scenie w Mińsku!
Następny artykułProsto z Eurowizji Junior: wywiad z Roksaną Węgiel
Przemysław Jóźwik
Niepoprawny optymista, który nie potrafi żyć bez muzyki. Gust muzyczny mam tak różnorodny jak cała Eurowizja: od Britney Spears i Michaela Jacksona, przez Nirvanę, po Die Antwoord. Wśród polskich artystów najbardziej cenię Nosowską i Peszek. Otwarty na ludzi, przeciwny wszelkim formom przemocy, tolerancyjny i wyrozumiały. Lubię otaczać się znajomymi, ale doceniam też chwile samotności, które potrafię konstruktywnie wypełnić. Moja rodzina to ukochany Bartosz i dwa przeurocze kociaki, Renio i Soksik. Nie dostałem się na dziennikarstwo (nie wiedziałem m,in. jak się wabił pies Waldorffa), więc zostałem fizykiem. W 2017 obroniłem doktorat pisząc o dyslokacjach krawędziowych w kryształach i obecnie przebywam na stażu w Lizbonie. Od 1996 tworzę własną listę przebojów, którą kiedyś zainteresowało się nawet MTV. Eksponencjalny system liczenia punktów stosuję już od kilku lat do tworzenia rocznych rankingów mojej listy. W oparciu o model eksponencjalny także EBU postanowiła liczyć punkty od jury podczas Eurowizji. Brawo EBU :) W OGAE jestem od 2009, do redakcji eurowizja.org dołączyłem nieco później, pewnie z powodu niespełnionych aspiracji dziennikarskich. Należę do zespołów opiekujących się Wielką Brytanią, Irlandią i Portugalią, a ponadto także eurowizyjną historią i statystykami. Moje ulubione eurowizyjne piosenki to Il Volo (Włochy 2015), Freaky Fortune feat. RiskyKidd (Grecja 2014), Jemini (UK 2003), Katrina and The Waves (UK 1997), Karoline Krüger (Norwegia 1988)...