Rok 2020 kończy kolejną dekadę XXI wieku. Z tej okazji, portal eurowizja.org zaprasza wszystkich czytelników do wzięciu udziału w Plebiscycie Dekady Konkursu Piosenki Eurowizji 2011 – 2020.

Przez kolejne 2 miesiące, będziecie głosować na swoich ulubieńców z lat 2011 – 2020. Przez ten czas Konkurs Piosenki Eurowizji zmieniał się dynamicznie, więc na pewno nie zabraknie emocji. Jak będzie przebiegał plebiscyt?

Plebiscyt Dekady – Etap 1

Co 3 dni, czytelnicy portalu eurowizja.org i członkowie grupy Warsaw Calling, będą głosować na swoje ulubione utwory z kolejnych roczników. Już 9 czerwca rozpoczniemy rokiem 2011. Będziecie mieli do dyspozycji nielimitowaną liczbę głosów, ale tylko 3 utwory z danego roku przejdą do Wielkiego Finału. Każde głosowanie potrwa 3 dni.

Plebiscyt Dekady – Etap 2

Etap 2 to wybór najlepszych z najlepszych. Przy współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE POLSKA, nominujemy 7 artystów  w każdej z kategorii, którzy pojawili się na scenie Eurowizyjnej w przeciągu tej dekady.

Będziecie głosować w kategoriach:

  • Najlepszy damski wokal
  • Najlepszy męski wokal
  • Najbardziej niedoceniony utwór
  • Najlepszy zwycięzca
  • Najlepsza Eurowizja
  • Prowadzący dekady
  • Najlepszy kraj na Eurowizji
  • Najlepszy staging

Głosowanie odbędzie się poprzez reakcje, a artysta z największą ich liczbą, zdobędzie zaszczytne miano najlepszego, najlepszej, najlepszych.

Plebiscyt Dekady – Etap 3 – Finał

30 utworów wybranych w 1. etapie (3 z każdego rocznika) wezmą udział w finałowych głosowaniu na najlepszy utwór dekady. Tym razem, głosowanie odbędzie się poprzez przyznanie punktów w eurowizyjny sposób – czyli od 12 do 1 (z pominięciem 9 i 11). Piosenka, która zdobędzie najwięcej punktów – uzyska miano tej najlepszej. 

Brzmi dobrze? W takim razie nie zwlekaj, i dołącz do grupy czytelników portalu eurowizja.org – Warsaw Calling. Tylko w taki sposób będziesz mógł zagłosować na swoich faworytów! 

Pierwsze głosowanie – rok 2011 – rozpocznie się już jutro o godzinie 12:00! Zapraszamy!