Po raz pierwszy w historii internauci mogą oddawać głosy na ulubione piosenki biorące udział w Eurowizji dla Dzieci 2017. Pierwsza faza głosowania właśnie ruszyła i zakończy się w niedzielę o 15:59.

O 18:00 czasu polskiego (CET) na oficjalnej platformie internetowej JuniorEurovision.tv rozpoczęto głosowanie internautów na najlepszą piosenkę w konkursie. Podzielone jest ono na dwie części. Pierwsza z nich zakończy się na chwilę przed startem koncertu finałowego – w niedzielę o 15:59. Druga zacznie się podczas finału na żywo, po występach wszystkich finalistów i trwać będzie 15 minut.

Można głosować również na artystów z własnego kraju, zatem Polacy oficjalnie mogą wspomagać też naszą Alicję. Łącznie należy jednak zagłosować na co najmniej 3, a maksymalnie na 5 propozycji.

INSTRUKCJA GŁOSOWANIA:

1. Wejdz na stronę https://vote.junioreurovision.tv
2. Obejrzyj skrót występu i zdecyduj, kto jest Twoim faworytem. UWAGA! Video przestaje się odtwarzać, gdy zmienimy zakładkę.
3. Głosy można oddać po obejrzeniu filmu. Wystarczy kliknąć na zielony pasek z nazwą kraju. Kliknięcie w miniaturkę z wizerunkiem wykonawcy spowoduje odtworzenie minutowego skrótu danego występu.
4. Zaznacz od trzech do pięciu piosenek.
5. Klinij VOTE NOW (Zagłosuj teraz) – w celu potwierdzenia, że nie jesteś botem, wpisz wynik prostego działania matematycznego.

Z jednego komputera (jednej przeglądarki internetowej) można zagłosować w sumie 2 razy: podczas trwającej właśnie I tury głosowania oraz później, przez 15 minut przeznaczone na głosowanie w trakcie finału Eurowizji Junior 2017. O starcie II tury prowadzący konkurs poinformują podczas transmisji na żywo.

O zwycięstwie zadecydują łączone głosy internautów oraz jury z poszczególnych państw, w skład których wejdą profesjonaliści z branży muzycznej oraz dzieci. Głosy jury zostaną przedstawione w tradycyjny sposób podczas połączenia na żywo z każdą delegacją, a głosy internautów zostaną następnie dodane z odwierciedleniem faktycznej procentowej liczby zdobytych głosów przez poszczególne piosenki.

Szczegółowe wyjaśnienie w języku angielskim poniżej:

Oraz pozdrowienia od Alicji:

Wywiad z Alicją Regą i Anną Czecznek:

 

Źródła: junioreurovision.tv, fot: Tadeusz Poźniak, współpraca: Ignacy Sroka

Poprzedni artykułAlicja Rega po drugiej próbie technicznej!
Następny artykułJuż dzisiaj wielki finał Eurowizji Junior 2017
Przemysław Jóźwik
Niepoprawny optymista z zamiłowaniem do muzyki, bez której nie potrafię żyć. Gust muzyczny mam tak różnorodny jak cała Eurowizja: od Britney Spears i Michaela Jacksona, przez Nirvanę, po Die Antwoord. Wśród polskich artystów najbardziej cenię Nosowską i Peszek. Ulubione piosenki eurowizyjne to Il Volo (Włochy 2015), Freaky Fortune feat. RiskyKidd (Grecja 2014), Jemini (UK 2003), Katrina and The Waves (UK 1997), Karoline Krüger (Norwegia 1988)... Jestem otwarty na ludzi, przeciwny wszelkim formom przemocy, tolerancyjny i wyrozumiały. Lubię otaczać się znajomymi, ale doceniam też chwile samotności, które potrafię konstruktywnie wypełnić. Moja rodzina to ukochany Bartuś i dwa przeurocze kociaki, Renio i Soksik. Nie dostałem się na dziennikarstwo (nie wiedziałem m,in. jak się wabił pies Waldorffa), więc zostałem fizykiem. W 2017 obroniłem doktorat pisząc o dyslokacjach krawędziowych w kryształach, w magisterce rozkminiałem dyslokację śrubową, a w licencjacie przyspieszoną ekspansję Wszechświata. Obecnie przebywam na stażu w Lizbonie. Od 1996 tworzę własną listę przebojów, którą kiedyś zainteresowało się nawet MTV, Eksponencjalny system liczenia punktów stosuję już od kilku lat do tworzenia rocznych rankingów mojej listy. W tym roku w oparciu o model eksponencjalny także EBU postanowiła liczyć punkty od jury podczas Eurowizji. Brawo EBU :)

1 KOMENTARZ