Ryan Dolan – reprezentant Irlandii na 58. Konkursie Piosenki Eurowizji – ciężko pracuje nad nowym albumem, którego premierę zaplanowano na przełom września i października. Niedawno ukazał się nowy singiel zwiastujący nadchodzący materiał muzyczny.

Fanów Eurowizji cieszą każde nowe utwory i płyty eurowizyjnych gwiazd. Z radością przyjmują nowe wiadomości o dalszych karierach muzycznych nie tylko w Europie, ale również na świecie. Kolejną gwiazdą, która podczas zeszłorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji, zyskała ogromną sympatię fanów jest Ryan Dolan – irlandzki wokalista, który wraz z utworem Only Love Survives wprowadził swój kraj do finału. Niestety mimo awansu z 8. miejsca w półfinale, ostatecznie Irlandczyk uplasował się na 26. pozycji w finale. Co ciekawe, występował również z 26. numerem startowym.

Tuż po zakończeniu konkursu w Malmö Ryan Dolan wydał EP-kę, na której znalazło się 8 utworów. Od zeszłorocznego udziału na Eurowizji wokalista bardzo dużo koncertował – pojawiał się wielokrotnie w telewizji, brał udział w wielu charytatywnych akcjach oraz zaczął pracę nad swoim debiutanckim krążkiem. Na początku lutego w trakcie wywiadu w radiu RTÉ Ryan wyznał publicznie, że jest gejem, a płyta, którą nagrywa obecnie traktuje bardzo osobiście. Wokalista przyznał, że od kilku dobrych lat zmagał się z wyjawieniem swojej prawdziwej orientacji, jednak dopiero po zaskakującym sukcesie, który przyszedł po porażce na Eurowizji, zdecydował się na walkę z dyskryminacją i homofobią. Pod koniec lutego wokalista wydał singiel Start Again, który przez wiele tygodni gościł na irlandzkich stacjach radiowych, a teledysk do tego utworu był emitowany na wielu kanałach muzycznych w Irlandii oraz w Wielkiej Brytanii. 

Niedawno na stronie internetowej Ryana pojawił się wpis informujący, że wokalista planuje wydać swój debiutancki album pod koniec lata lub na przełomie września i października. 27 czerwca ukazał się najnowszy singiel Fall To The Floor, który promuje nowy materiał wokalisty. Obecnie artysta oprócz  nagrań studyjnych bardzo dużo koncertuje. Na jego najnowsze koncerty, które odbędą się w sierpniu w Dublinie można jeszcze nabyć bilety – szczegóły dostępne są tutaj ->  http://www.ticketmaster.ie/Ryan-Dolan-Live-tickets/artist/5134683

Przypominamy, że w tym roku Irlandia pierwszy raz od 5 lat nie awansowała do finału Konkursu Piosenki Eurowizji. Kasey Smith zajęła w półfinale 12. miejsce, zdobywając jedynie 35 punktów. Przedstawiciele stacji RTÉ potwierdzili, że irlandzki reprezentant pojedzie do Austrii, jednak formuła wyboru następcy Kasey zostanie zmieniona. Szczegóły nowego formatu preselekcji w Irlandii poznamy już jesienią. 

 

Źródło: ryandollanofficial.com; inf. wł.; youtube.com

Zdjęcie: ryandollanofficial.com

 

1 KOMENTARZ

  1. Całkiem fajnie gra i śpiewa Ryan…! To nie tylko to, że np. ta jedna piosenka porusza ważne tematy… są po prostu bardzo dobre same w sobie. Jego piosenka z Eurowizji była jednak trochę gorsza (i mówię tak mimo tego, że ocierała się o moje ulubione gatunki muzyczne). Irlandia, skoro zmienia format wyboru, powinna być może rozważyć wysłanie na ESC właśnie Ryana Dolana (choćby nawet wewnętrznie wybranego, a co, skoro np. UK może wewnętrznie wybierać, no to czemu nie Irlandia? Być może to jest klucz to zwiększenia powodzenia Irlandii na tym konkursie!). No cóż, Ryan też być może byłby posądzany o jakąś ofensywę środowisk LGBT… no ale przynajmniej nie ma brody, więc nie wywołałby takich kontrowersji :D.