Die Entscheidungsshow dobiegł końca – w Kreuzlingen jednogłośnie wybrano nową reprezentantkę Szwajcarii. Do stolicy Szwecji pojedzie Rykka, główna faworytka koncertu finałowego.

W finale szwajcarskich preselekcji wystąpiło sześciu uczestników. Artyści wykonali na żywo swoje eurowizyjne propozycje oraz po jednym coverze. Rywalizacja była zacięta od samego początku, jednak dało się odczuć, że to właśnie Rykka wyrosła na główną faworytkę do zdobycia miana nowego reprezentanta kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji. Wokalistka wykonała utwór The Last Of Our Kind, który zdobył największe owacje w studiu. Ponadto wokalistka otrzymała najwięcej głosów od jury (10-osobowy panel ekspertów) oraz od telewidzów.

https://www.youtube.com/watch?v=BIlEcu140Ew

Nowa reprezentantka Szwajcarii jest z pochodzenia Kanadyjką. Wychowywała się w Vancouver, w którym pobierała naukę muzyki od najmłodszych lat. Kilka lat temu artystka przeprowadziła się do Zurychu, w którym tworzy materiał na debiutancką płytę. W swojej twórczości łatwo zauważyć wzorowanie się na stylu znanej australijskiej wokalistki, Sia.

Czy nowa reprezentantka Szwajcarii ma szanse zawalczyć o jak najwyższe miejsce w Sztokholmie? O tym przekonamy się już w maju.

Źródło: srf.ch, eurovision.tv

Zdjęcie: SRF

5 KOMENTARZE

  1. Troszkę lepszy wybór, niż duński, ale bez rewelacji. Też bardzo przeciętnie – kiepsko i nudno, po prostu. Nie słyszę jakichś większych inspiracji Sią. Tak w ogóle, to jeżeli się mieszka od kilku lat w jakimś innym mieście w innym kraju, to pasowałoby się nauczyć jakiegoś miejscowego języka, zwłaszcza, jeśli ma się pochodzenie z tego kraju… no ale to tak na marginesie. Piosence nie wróżę wielkich sukcesów na ESC 2016. Może ma minimalnie większe szanse na awans do finału, niż utwór z Danii, ale i tak marne są te szanse. Oj, dzisiejszymi finalistami się zawiodłem, niestety. Mam nadzieję, że Italia pokaże siłę włoskiej muzyki (to będzie tak właściwie już jutrzejszy finalista, bo to będzie już po północy 🙂 … oczywiście o ile ten ktoś się zgodzi na wyjazd na ESC 🙂 ).

    • Moim zdaniem najgorsza piosenka spośród dotychczas wybranych, w ogóle tak nudnego i bezbarwnego kawałku już dawno nie słyszałam. Mam nadzieję, że Polacy wybiorą coś żywszego i bardziej charakterystycznego. Dania wypada zdecydowanie lepiej niż Szwajcaria.