Reprezentantka Finlandii – Saara Aalto spotkała się z przedstawicielami prasy po zakończonym Uuden Musiikin Kilpailu 2018, w tym z redaktorami eurowizja.org

Wokalistka odpowiadała o swoich odczuciach co do zwycięskiej piosenki i odczuciach związanych z uczestnictwem w samym Konkursie. Dziennikarze byli również ciekawi szczegółów nachodzącego albumu oraz jej planów co do kariery w Wielkiej Brytanii. Wokalistka zdradza również jak rozumie stosunek Finów do jej osoby. Czy czuje, że Finowie traktują ją jako swoją reprezentantkę?

Przypomnijmy, że Saara Aalto wykona w Lizbonie piosenkę zatytułowaną Monsters, która jednogłośnie wygrała głosowanie widzów i jury podczas sobotniego UMK 2018.

Więcej na temat Saary Aalto można przeczytać TUTAJ.

Utwór został napisany przez Linneę Deb, Joya DebKi Fitzgeralda oraz Saarę Aalto.Monsters opowiada piosenkę, gdy trauma i negatywne doświadczenia mają wpływ na kolejne decyzje w życiu. Tytułowe potwory sterują za pomocą strachu. Saara opowiada, że czas odpuścić i uwolnić się od swoich własnych demonów. Wokalistka wspomina, że sama ma za sobą doświadczenia kiedy z powodu braku akceptacji pojawiają się głosy niepewności i zwątpienia.

Źródło: własne