W związku z problemami zdrowotnymi, Salvador Sobral nie pojawi się 30 kwietnia na swojej pierwszej próbie. Portugalczyk zawita na Ukrainę dopiero 7 maja, dwa dni przed pierwszym półfinałem, w którym wystąpi.

Na szczęście znaleziono rozwiązanie, aby nie zmarnować czasu na próby w Kijowie, który przysługuje Portugalczykom. 30 kwietnia pojawi się ekipa portugalska, na czele której stać będzie siostra Salvadora – Luísa Sobral, która również jest autorem piosenki. Podczas dwóch pierwszych prób (30 kwietnia i 4 maja) zapozna się ona ze sceną, sprawdzi akustykę i wszystko przekaże swojemu bratu. Salvador dzięki prostocie swojego występu, nie będzie mieć problemu z choreografią i układem kamer. Jego siostra wszystkim się zajmie i dzięki temu powinien sobie poradzić ze wszystkim mimo przybycia w tak późnym terminie.

Na konferencji prasowej oraz Meet&Greet również zobaczymy Luísę Sobral.

Powodem nieobecności Portugalczyka jest operacja przepukliny. Niestety media rozniosły plotkę, iż mężczyzna miałby mieć problemy z sercem. Wszystkie te doniesienia zostały zdementowane przez managera artysty.

Ciężko stwierdzić jakie są rzeczywiste powody absencji Salvadora na pierwszych próbach w Kijowie. Pozostają nam tylko domniemanie, czy wokalista naprawdę ma problemy zdrowotne, czy może przyczyna jest zupełnie inna, która na chwilę obecną jest bardzo dobrze trzymana w tajemnicy.

Warto zaznaczyć, że utwór Amar Pelos Dois jest obecnie faworytem bukmacherów. Czy rzeczywiście odniesie sukces w pierwszym półfinale, a następnie w całym 62. Konkursie Piosenki Eurowizji? Z odpowiedzią na to pytanie musimy jeszcze poczekać.

W Portugalii ta piosenka jest bardzo dobrze odebrana. Kraj z Półwyspu Iberyjskiego zapowiada się gotowy na organizację Konkursu Piosenki Eurowizji i jednym z przykładów otwartości tego państwa jest zorganizowanie razem z OGAE Portugalia oraz portugalskim HoDem konferencji prasowej.

Po zwycięstwie Salvadora w Festivalu da Cancao, jego album Excuse me błyskawicznie poszybował do pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się albumów w Portugalii. Singiel Amar Pelos Dois utrzymuje się od trzech tygodni na szczycie portugalskich list przebojów (obecnie 38. miejsce).

źródło: wiwibloggs.com; publico.pt; festivaiscancao.wordpress.com; escportugal.pt

zdjęcie: escportugal.pt