Jakie są plany najmniejszego uczestnika ostatnich edycji Eurowizji? Czy ponownie w biało-błękitnych barwach zobaczymy Valentinę Monettę? 

San Marino RTV wstępnie potwierdziło udział w kolejnej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji w Sztokholmie. Jak wynika z wywiadu udzielonego portalowi Eurofestivalnews przez wieloletniego już szefa delegacji sanmaryńskiej, Alessandro Capicchioni, ostateczna i wiążąca decyzja zapadnie jednak po przeanalizowaniu przez władze telewizji wszystkich ofert nadesłanych do stacji. Carlo Romeo, dyrektor generalny nadawcy, zapewnił o wyborze jak najlepszej i najbardziej profesjonalnej oferty.

Tajemnicą poliszynela jest to, że jednym z głównych kryteriów, jakim już od lat kieruje się zarząd SMRTV przy wyborze artysty, utworu oraz kompozytora jest chęć pokrycia przez wykonawcę lub jego wytwórnię części kosztów związanych z udziałem kraju w tak dużym przedsięwzięciu jakim jest Eurowizja. Stacji zależy bowiem na udziale i promocji kraju w Europie, ale obciążenie finansowe dla tak małego nadawcy jest ogromne.

Alessandro Capicchioni odniósł się także do porażki, jaką odniosło San Marino w Wiedniu. Zapewnił, że dla tak małego kraju jakim jest San Marino, sam udział i możliwość pokazania się na międzynarodowej scenie są bardzo ważne, a wygrana jaką przyniósł awans Valentiny Monetty do finału, jeszcze długo będzie cieszyć wszystkich fanów.

Sama Valentina całkiem niedawno wydała natomiast oświadczenie, w którym dziękując fanom za olbrzymie wsparcie i liczne prośby odnośnie powrotu na eurowizyjną scenę, powiadomiła, że w tej chwili chciałaby poświęcić się życiu prywatnemu i miłości, która jest jedynym powodem dla której śpiewa. Nie wykluczyła jednak ewentualnego powrotu na Eurowizję w przyszłości!

Pozostaje nam czekać z niecierpliwością na nazwisko nowego reprezentanta z Monte Titano.

źródło: eurofestivalnews (fot. eurovision tv)