Michele Perniola & Anita Simoncini na kilka dni przed wylotem do Wiednia dali koncert w austriackiej ambasadzie. Czy powtórzą sukces Valentiny?

Austriacki konsul honorowy, Isabella Maria Gumpert, postanowiła wesprzeć najmłodszy tegoroczny duet w walce o miejsce w wielkim finale 60. Konkursu Piosenki Eurowizji. Na kilka dni przed wylotem delegacji do Wiednia, w austriackiej ambasadzie zorganizowano wieczór na cześć reprezentantów, w którym uczestniczyły władze Republiki, przedstawiciele nadawcy publicznego oraz licznie zaproszeni goście.

Skład sanmaryńskiej delegacji zmieni się w tym roku jedynie nieznacznie. Sztab odpowiedzialny za występ pozostaje niezmieniony. Jak podkreślił dyrektor generalny SMRTV, podczas prezentacji tegorocznego utworu zwycięskiej ekipy nie należy zmieniać. W Wiedniu pojawić ma się również Valentina Monetta, która w tym roku, ku uciesze wielu zagorzałych fanów, poda finałowe punkty Republiki San Marino oraz będzie wspierać młodych reprezentantów zza kulis.

Czy mają oni szanse na powtórzenie sukcesu Valentiny, czy też – tak jak ona – będą musieli spróbować jeszcze raz? Bukmacherzy nie dają Michele i Anicie większych szans, ale pamiętać należy, że rok temu, tuż przed półfinałem, w większości rankingów Valentina zajmowała ostatnie  miejsce.

Jak podkreślają w większości wywiadów sami reprezentanci, do Wiednia jadą z poczuciem wielkiego zaszczytu, ale pragną przede wszystkim dobrze się bawić, zdobyć nowe cenne doświadczenia i kontakty zawodowe. Trzymamy kciuki za byłych Juniorów!

źródło: giornalesm.com (fot. eurovision.tv)