San Marino zorganizuje otwarte preselekcje!

0
1621

Każdy może zgłosić swój utwór za pośrednictwem internetowej platformy i walczyć nie tylko o wyjazd do Lizbony, ale również o kontrakt płytowy! 

Jak na tak mały kraj to prawdziwa rewolucja w sposobie wyboru reprezentanta na Konkurs Piosenki Eurowizji. San Marino szykuje nie tylko otwartą platformę internetową, za pośrednictwem której każdy będzie mógł wysłać swój utwór, ale także kilka transmitowanych na żywo wieczorów eliminacyjnych! Jakie będą zasady selekcji i kto zostanie następcą Valentiny Monetty?

Jak podano na oficjalnej konferencji prasowej nadawcy San Marino RTV, w wyborze reprezentanta pomoże londyńska grupa 1in360, która uruchomiła specjalną platformę internetową do zbierania zgłoszeń. Jedyny warunek to ukończenie 16. roku życia oraz wysłanie klipu, na którym wykonujemy nasz utwór, za pomocą powyższej platformy internetowej (link TUTAJ). Nie ma znaczenia kraj pochodzenia wokalisty, twórcy piosenki, ani gatunek wykonywanej muzyki. Następnie, aby nasze zgłoszenie zostało poddane ocenie muzycznych ekspertów musimy zebrać minimum 100 lajków w mediach społecznościowych lub uiścić opłatę zgłoszeniową w wysokości 4,99 Euro. Etap zgłoszeń zostanie zamknięty 30 listopada.

Do audycji na żywo zaproszonych zostanie 10 najlepszych artystów, spośród których maksymalnie trójkę mogą stanowić tzw. dzikie karty. Wezmą oni udział w siedmiu eliminacyjnych odcinkach na żywo. Finałowa trójka pod koniec lutego zmierzy się w bitwie o prawo reprezentowania San Marino na Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie oraz kontrakt płytowy.

Takie selekcje to z pewnością wielka okazja dla wokalistów z różnych zakątków Europy i świata, chcących pokazać swoją twórczość. Zachęcamy również polskich artystów do spróbowania sił w tych wyjątkowych preselekcjach!

Czy ten format selekcji sprawdzi się i wyłoni wartościowy utwór? Czy San Marino zdobędzie upragniony, drugi w historii awans do finału Konkursu Piosenki Eurowizji? Z niecierpliwością czekamy na pierwsze w historii otwarte preselekcje w San Marino!

źródło: SMRTV, eurofestivalnews (fot. YouTube, SMRTV)