Potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia. Dziś ogłoszono, że Serbię reprezentować Sanja Vučić z zespołu ZAA. Co zaśpiewa?

Podczas konferencji prasowej telewizji RTS poinformowano, że Serbię reprezentować będzie w Sztokholmie stosunkowo nowa twarz na rynku lokalnym – Sanja Vučić z zespołu ZAA. Wykona utwór „Goodbye” napisany przez Ivanę Peters, liderkę formacji Negativ. Zresztą to Ivana była pierwszym wyborem RTS, ale artystka zrezygnowała z udziału w Eurowizji ze względu na angaż do trzeciej edycji lokalnej wersji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Szefowa Działu Rozrywki RTS, Olivera Kovacevic przyznała, że jest bardzo zadowolona z takiego wyboru, ponieważ pokazuje to, że nadawca publiczny wspiera młodych i utalentowanych wykonawców w kraju. „Wierzymy, że jej występ i energia zaskoczą zarówno serbską jak i zagraniczną publikę” – dodał Dragan Ilić, szef delegacji serbskiej.

Premiera piosenki pt. „Goodbye” odbędzie się ostatecznie dopiero 12 marca, czyli w sobotę, w trakcie programu „Pesma Srbije za Evropu” na kanale RTS1 i w Internecie na Eurovision.tv. Poznamy też wtedy więcej szczegółów dotyczących projektu oraz samą wokalistkę, która nie jest jeszcze tak rozpoznawalna w kraju. Fragment utworu „Goodbye” został dziś wykonany a-capella podczas konferencji prasowej, a nagranie udostępniło OGAE Serbia – TUTAJ.

https://www.youtube.com/watch?v=oi0FkvKxgeA

Źródło: ESCserbia.com, Evropesma.org, fot.: ESCserbia.com

1 KOMENTARZ