Poznaliśmy wyniki piątkowego półfinału, tym samym nasz plebiscyt na wymarzonego reprezentanta Włoch na Eurowizji przechodzi do fazy finałowej. Zagłosuj na jednego z 3 faworytów!

Festiwal w Sanremo zbliża się powoli ku końcowi. W dzisiejszym półfinale poznaliśmy 16 uczestników, którzy jutro zmierzą się w walce o Grand Prix. Z konkursem pożegnało się czterech artystów, a wyniki okazały się dość zaskakujące. W jutrzejszym finale nie zobaczymy już Al Bano, Giusy Ferreri, Rona oraz Gigi D’Alessio. Tym samym odpadają oni także z walki o bilet do Kijowa. Eliminacja Al Bano spotkała się ze sporym zawodem ze strony publiczności zgromadzonej w Teatro Ariston. Gwizdy i okrzyki trwały prawie do samego końca ogłaszania wyników. Fani zdziwieni są także eliminacją Giusy, której piosenka bardzo dobrze radzi sobie w stacjach radiowych.

Tym samym również nasz plebiscyt na wymarzonego reprezentanta Włoch w Kijowie wchodzi w ostateczną fazę. W pojedynku weźmie udział najlepsza trójka z poprzedniej rundy, w której oddano aż 189 unikatowych głosów! Niestety Giusy Ferreri, pomimo zdobycia Waszej sympatii oraz trzeciego miejsca w naszej sondzie, odpadła ze zmagań w Sanremo. Jej miejsce w superfinale zajmie zatem zdobywczyni czwartej pozycji, Elodie. Pełny skład finału naszego plebiscytu prezentuje się następująco:

 • Francesco Gabbani – Occidentali’s Karma
 • Lodovica Comello – Il cielo non mi basta
 • Elodie – Tutta colpa mia

Głosy można oddawać do godziny 18:00 klikając TUTAJ.  Tuż przed finałem Sanremo ogłosimy faworyta OGAE Polska oraz naszych czytelników.

źrodło: własne (fot. ilcaffequotidiano.com, twitter@elodieofficial)

1 KOMENTARZ

 1. Przeczucie mówi mi, że się rozjedziemy w ocenach z Włochami, ale kto wie… Skoro nawet Al Bano wyleciał w półfinale Sanremo, to może i wszystko jest możliwe:)

  Mój głos na Francesco – za ironiczną i melodyjną piosenkę, za „Namaste – Ale”, za goryla, za choreo i za ten włoski luz, który wszystkim serdecznie polecam:)

  Lodovica również bardzo w porządku, ale ona trochę nie daje rady na żywo – jakby piosenka ją przerastała. Dlatego miejsce drugie.

  Generalnie w tym roku chyba poziom wyższy, niż w zeszłym:) Co do wygranej typuję jednak Fiorellę Mannoię – dobra piosenka, poruszający tekst, co dla Włochów będzie mieć znaczenie (ciul, że to już tak na Eurowizji nie złapie – Eurowizja jest wisienką na torcie, jakim jest Sanremo samo w sobie), plus jest na nią mega hype już teraz. IMHO nie zaniży poziomu ESC, gdyby wygrała (wręcz przeciwnie!), ale serce jest za gorylem:)

  Btw, – z „Occidentali’s karma” jest jeszcze jeden problem, mianowice ta piosenka w teledysku trwa 3:37 i nie bardzo jest ją z czego skracać (a ja to bym w ogóle wydłużył jeszcze to solo gitarowe, które jest pod koniec;p) – ale to już problem na odległą przyszłość, jeśli w ogóle…;)