Przed nami przedostatni wieczór z Festiwalem Piosenki Włoskiej. Zobacz jacy goście wystąpią w dzisiejszych duetach oraz jak zmieniają się notowania bukmacherów.

Dzisiejszy koncert będzie kolejnym długim wieczorem z włoską piosenką. Usłyszymy bowiem wszystkie 24 utwory w nowych aranżacjach, zaśpiewane w towarzystwie zaproszonych przed artystów gości specjalnych. Na uwagę zasługuje z pewnością udział zeszłorocznych włoskich reprezentantów, którzy dziś rozdzielą się i wesprą dwóch faworytów festiwalu: Fabrizio Moro zaśpiewa z Ultimo, a Ermal Meta z Simone Cristicchi. Może to być niewątpliwie kolejny kamyk dołożony do potencjalnej wygranej jednego z dwóch artystów.

Pełna lista dzisiejszych duetów w kolejności występów prezentuje się następująco:

 1. Federica Carta & Shade + Cristina D’Avena
 2. Motta + Nada
 3. Irama + Noemi
 4. Patty Pravo & Briga + Giovanni Caccamo
 5. Negrita + Enrico Ruggeri i Roy Paci
 6. Il Volo + Alessandro Quarta
 7. Arisa + Tony Hadley i Kataklò
 8. Mahmood + Gué Pequeno
 9. Ghemon + Diodato i Calibro 35
 10. Francesco Renga + Tony BungaroEleonora Abbagnato i Friedemann Vogel
 11. Ultimo + Fabrizio Moro
 12. Nek + Neri Marcorè
 13. Boomdabash + Rocco Hunt i Musici Cantori di Milano
 14. The Zen Circus + Brunori Sas
 15. Paola Turci + Beppe Fiorello
 16. Anna Tatangelo + Syria
 17. Ex-Otago + Jack Savoretti
 18. Enrico Nigiotti + Paolo Jannacci i Massimo Ottoni
 19. Loredana Bertè + Irene Grandi
 20. Daniele Silvestri + Manuel Agnelli
 21. Einar + Biondo i Sergio Sylvestre
 22. Simone Cristicchi + Ermal Meta
 23. Nino D’Angelo & Livio Cori + Sottotono
 24. Achille Lauro + Morgan

Co możemy powiedzieć po trzech dniach festiwalu i wysłuchaniu wszystkich propozycji dwukrotnie? W tej chwili wciąż ciężko wskazać zwycięzcę, natomiast można już pokusić się o wyłonienie grona ścisłych faworytów. Bukmacherzy na podium widzą w tej chwili samych mężczyzn – wspomnianych wcześniej Ultimo (wciąż jako głównego kandydata do wygranej, głównie za sprawą znacznej rzeszy fanów, a pomimo średnich opinii krytyków) i Simone Cristicchi, a także Iramę. Po piętach depcze im Loredana Berte’, która z drugiej dziesiątki trafiła na czwarte miejsce. Top 5 zamyka jeszcze Daniele Silvestri ze swoim hip-hopowym utworem o bardzo mocnym przesłaniu. Większych szans nie daje się już trio Il Volo, które mocno spadło w typowaniach, głównie za sprawą głosowania dziennikarzy.

Dzisiejszy wieczór duetów może jednak jeszcze sporo namieszać, zatem zapraszamy do śledzenia transmisji razem z nami! (Za pośrednictwem Rai1 lub platformy internetowej raiplay.it).

źródło: eurofestivalnews, Corriere dello Sport (fot. La Presse)