Co działo się drugiego wieczora? Zobacz, kto przeszedł do półfinału, a kto weźmie udział w rundzie dogrywkowej oraz co wydarzy się dziś wieczorem. Czy faworytka Fiorella Mannoia chce pojechać do Kijowa?

Wszystkie karty zostały odkryte, poznaliśmy już wszystkie 22 utwory artystów z kategorii Campioni. Wczorajszy wieczór zdawał się mieć jednak odrobinę mniej energii niż wtorkowy koncert otwarcia, ale to w Sanremo już praktycznie tradycja. Potwierdzają to także słabsze wyniki oglądalności (10,4 mln widzów i 46,6% udziałów w rynku), choć o porażce oczywiście nie może być mowy. Po żywym otwarciu konkursu przez Bianchę Atzei i przebrnięciu przez kilka ballad, atmosferę w Teatro Ariston podkręcił dopiero Francesco Gabbani, którego ironiczny i taneczny utwór wprawił publiczność w szalenie pozytywny nastrój. Dzięki wyróżniającej się piosence wyrósł on zresztą na jednego z faworytów konkursu, choć wydaje się, że pozycja Fiorelli Mannoi wciąż nie jest zagrożona i pewnym krokiem zmierza ona po zwycięstwo. Wciąż okupuje ona pierwsze miejsca wszystkich zakładów bukmacherskich, pierwsze miejsce na liście sprzedaży singli iTunes oraz pierwsze miejsce pod względem ilości wyświetleń teledysku na YouTube. Co więcej, wczorajszego wieczora pojawiła się wypowiedź samej Fiorelli, która nie odcięła się jednoznacznie od wyjazdu na Eurowizję w przypadku ewentualnej wygranej. W wypowiedzi dla akredytowanych dziennikarzy odpowiedzieła: 

Jeśli pozwoli mi na to trasa koncertowa to dlaczego nie? Nie mam jeszcze takiego doświadczenia na koncie, mam w tych dniach koncerty, ale moglibyśmy jakoś to zorganizować.

Nie wiadomo jednak, czy faktycznie organizacja wyjazdu byłaby w tym przypadku możliwa. Co prawda zespół Il Volo w trakcie wygranej w Sanremo miał podobny problem i zdecydował się na wyjazd do Wiednia, ale miał do przełożenia jedynie jeden z koncertów. Fiorella ma ich natomiast w tych dniach aż 5!

Tak, jak podczas pierwszej seraty, 3 artystów zostało wczoraj wyeliminowanych, i aby powrócić do zmagań konkursowych w piątkowym półfinale, będą się dzisiaj musieli zmierzyć w specjalnej rundzie dogrywkowej, podczas której dwa utwory odpadną definitywnie. Kto nie zdołał przekonać do siebie widzów i dziennikarzy i będzie dzisiaj walczył o półfinał? Oto pełna lista:

  • Ron, L’ottava meraviglia
  • Raige e Giulia Luzi, Togliamoci la voglia
  • Bianca Atzei, Ora esisti solo tu
  • Clementino, Ragazzi Fuori
  • Giusy Ferreri, Fa talmente male
  • Nesli e Alice Paba, Do retta a te

Dziś usłyszymy także kolejną grupę  debiutantów, a także covery znanych włoskich przebojów w wykonaniu pozostałych artystów z kategorii Campioni. Gościem specjalnym wieczoru będzie Mika.

źródło: quotidiano.net, eurofestivalnews, (fot. quotidiano.net)