Save Hope Bielsko-Biała: wywiad z Herą Björk

0
787

Podczas koncertu charytatywnego Save Hope w Bielsku-Białej redakcja eurowizja.org miała przyjemność porozmawiać z Herą Björk – reprezentantką Islandii na Eurowizji 2010 w Oslo. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem!

W rozmowie z Przemkiem Cichomskim Hera opowiedziała nam m.in. o swojej poprzedniej wizycie w Polsce, sukcesie jaki odniosła mieszkając w Chile, podejściu Islandczyków do preselekcji, miłości do Eurowizji, oraz potencjalnym powrocie do konkursu.

Hera Björk Þórhallsdóttir reprezentowała Islandię podczas 55. Konkursu Piosenki Eurowizji w Oslo w 2010. Zaprezentowała wtedy piosenkę „Je Ne Sais Quoi”, która zajęła 19 miejsce w finale konkursu, oraz dotarła do 1 miejsca listy przebojów w Islandii. Rok wcześniej również próbowała swoich w preselekcjach duńskich, gdzie z piosenką „Someday” zajęła 2 miejsce. Piosenka ta wygrała również OGAE Second Chance Contest w 2009 roku.

Oprócz swojego solowego występu pojawiła się jeszcze trzykrotnie na Eurowizji, wspierając w chórku Euroband, Yohannę, oraz Marię Olafs. Poza Eurowizją, jej ogromnym sukcesem było zwycięstwo w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Viña del Mar w Chile, gdzie reprezentowała Islandię z piosenką „Because You Can”.

Przypomnijmy, że koncert Save Hope miał miejsce 1 lipca w Bielsku-Białej. Była to pierwsza większa impreza eurowizyjna w Polsce, na której wystąpili różni wykonawcy związani z konkursem. Wystąpili oni na rzecz chorej na polineuropatię czuciowo-ruchową Eweliny z Bielska-Białej.

Wszelką pomoc finansową dla Eweliny prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka
Alior Bank SA
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845
Tytułem:
10878 – Grupa OPP – Ewelina Magas

Źródło: własne