Suzy przed koncertem SaveHope
Suzy przed koncertem SaveHope

Minęły ponad dwa tygodnie od pierwszego w Polsce koncertu eurowizyjnego, który odbył się w Bielsku-Białej, więc czas na kolejny wywiad – tym razem z uwielbianą przez fanów reprezentantkę Portugalii z 2014 roku: Suzy!

Suzy (właściwie Susana Guerra) występowała od najmłodszych lat, m.in. w dziecięcym zespole Onda Choc. W 2002 roku wydała debiutancki album zatytułowany „Vida”. Ma na koncie kilka ról w musicalach. W 2009 powróciła do kraju z krótkiej emigracji do Kanady i Stanów Zjednoczonych. Rok 2010 zaowocował utworem „Candyland”, który znalazł się na wakacyjnej składance. W 2014 roku zagrała kilka koncertów w Dubaju, gdzie poznała producenta Emanuela, który zaproponował jej udział w preselekcjach Festival RTP da Canção 2014W maju tego samego roku Suzy w barwach swojego kraju wystąpiła w czasie pierwszego półfinału 59. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kopenhadze. Zdobyła 11 miejsce i nie uzyskała awansu do finału. Mimo to utwór „Quero Ser Tua” cieszy się niegasnącą popularnością wśród wielu fanów.

W wywiadzie dla Eurowizja.org Suzy opowiada m.in. o reakcjach po wygranej Salvadora Sobrala, o utworach, które wykonała w czasie koncertu oraz… uczy się pewnego polskiego wyrażenia.

Koncert Save Hope odbył się 1 lipca tego roku w Klubie Klimat w Bielsku-Białej. Był to pierwszy tego typu koncert w Polsce, w którym wzięli udział wykonawcy związani z Eurowizją. Wystąpili oni na rzecz chorej na polineuropaitię czuciowo-ruchową Eweliny z Bielska-Białej.

Wszelką pomoc finansową dla Eweliny prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka
Alior Bank SA
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845
Tytułem:
10878 – Grupa OPP – Ewelina Magas

Źródło: własne