Zeszłoroczny reprezentant Szwajcarii w Konkursie Piosenki Eurowizji wydał długo oczekiwany debiutancki album. Płyta jest już w sprzedaży. 

Po niebywałym sukcesie w konkursie, Sebalter powrócił z Kopenhagi do rodzinnych stron w Szwajcarii i zaczął pracować nad swoim debiutanckim krążkiem. We wrześniu wokalista wydał drugi singiel zatytułowany Saturday. Ówcześnie nowa kompozycja pojawiła się w wielu rozgłośniach radiowych w Szwajcarii oraz Austrii. Album Day of Glory dostępny jest w znanych zagranicznych sklepach internetowych m.in. TUTAJ oraz TUTAJNa płycie znajduje się 9 premierowych utworów oraz dwa single, które zostały wydane w zeszłym roku. Kompozycje utrzymane są w stylu, w którym najlepiej czuje się wokalista – pop w połączeniu z folkiem. Poniżej prezentujemy pełną listę piosenek:

01. Shadows
02. September
03. Day of Glory
04. Sweet Melancholy
05. Hunter of Stars
06. Sleepless Nights
07. Clouds
08. Saturday
09. Nostalgia
10. Songs of Serenity
11. Not Every Picture Means Goodbye

Przypominamy, że Sebalter reprezentował Szwajcarię w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbył się w zeszłym roku w Kopenhadze. 13. miejsce w finale konkursu jest najwyższym rezultatem dla Szwajcarii od 9 lat. Konkursowy utwór Hunters of the Stars królował na listach przebojów m.in. w Szwajcarii, Austrii, Niemczech oraz Belgii. Również Polacy pokochali sympatycznego Szwajcara, przyznając mu 10 punktów podczas sobotniego koncertu.

Finał tegorocznych szwajcarskich preselekcji, które wyłonią nowego reprezentanta odbędzie się 31 stycznia.

Zdjęcie oraz źródło: sebalteronline.com, inf. wł., youtube.com