Dzisiaj zaczynamy pierwszy selekcyjny weekend. Po raz pierwszy koncerty selekcyjne zostaną wyemitowane w Norwegii oraz na Litwie. Poza tym odbędą się kolejne odcinki programów talent show na Malcie i w Izraelu. Oto wszystko co powinniście wiedzieć w tym tygodniu, ale boicie się zapytać.

 

Norwegia: Melodi Grand Prix – 1. półfinał (Norwegia Południowa)

Emisja: 19:50

Po 6 latach norweskie selekcje wracają do formuły z półfinałami. A to wszystko z okazji 60. edycji Melodi Grand Prix. W tę sobotę walkę o jedno miejsce w finale stoczy czterech uczestników z południowej Norwegii. Na scenie w H3 Arenie Fornebu w Bærum zobaczymy też pierwszego automatycznego finalistę. Sprawdź jak oglądać selekcje w norweskiej zapowiedzi.

Wyniki: do finału awansowała Raylee z Wild

 

Co nas czeka w 1. półfinale Melodi Grand Prix? Jak oglądać?

Litwa:  Pabandom iš naujo – 1. odcinek 

Emisja: 20:00

Litewskie preselekcje to niezła opera mydlana. Wiele dramatów i zwrotów akcji. Mimo, że litewska telewizja zmienia logo, to pewne rzeczy z pewnością pozostaną bez zmian. W tym odcinku usłyszymy 12 uczestników, z których 6 awansuje do kolejnego etapu. W roli współprowadzącej m.in. Ieva Zasimauskaitė – reprezentantka Litwy z Lizbony. Sprawdź jak oglądać selekcje w litewskiej zapowiedzi.

Wyniki: do półfinału awansowali Monika Marija, Baltos Varnos, Meandi, Gabrielius Vagelis, Andy Vaic, Petunija

Litwa zmienia wizerunek preselekcji? Jak oglądać Pabandom iš naujo

Izrael:   – 1. odcinek na żywo  HaKokhav HaBa L’Eurovizion

Emisja: 21:15

Izrael wciąż pozostaje wierny swojemu rodzimemu formatowi talent show. Znamy już 20 uczestników. Teraz oni zmierzą się w kolejnej rundzie dueli. 7 zwycięzców dzisiejszych zmagań awansuje do etapu półfinałowego. Transmisję śledzić można będzie pod tym linkiem.

Co wiemy o tegorocznej edycji HaKokhav HaBa? Kim są uczestnicy?

Malta:   – X Factor 1. odcinek na żywo  

Emisja: Niedziela, 20:50

Znamy już wszystkich finalistów drugiej edycji maltańskiego X Factora. Wśród nich zwyciężczyni Eurowizji Junior 2015 – Destiny Chukunyere. Młoda wokalistka jest faworytką do zwycięstwa, ale czy sprosta maratonowi odcinków na żywo? A może pojawi się na horyzoncie „czarny koń”? Oglądaj tutaj.

Więcej o uczestnikach X Factora na Malcie. Jak wygląda 2. edycja programu?

Eurowizja 2020: gdzie? kiedy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 1214 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan SmitChantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również Polska potwierdziła swój udział. Do konkursu po roku przerwy powracają Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra. W 2019 roku Polskę reprezentował zespół Tulia z utworem Fire of love (Pali się).